התומכים קראו, הלוחמים שרו ורקדו

מול הדיון בבית הדין הצבאי ביפו בעניינים של לוחמי 'נצח יהודה' העצורים נאספו אזרחים בקריאות עידוד וחיזוק. הלוחמים השיבו מהמרפסת.

שמעון כהן , ז' בחשון תש"פ

מחאת המשפחות ליד כלא 4
מחאת המשפחות ליד כלא 4
צילום: ערוץ 7

בבית הדין הצבאי ביפו התקיים היום (שלישי) דיון נוסף בפרשת חיילי 'נצח יהודה' העצורים בעקבות התגרה בדרום עם אזרחים בדואים.

מול בית הדין התייצבו פעילים המלווים את העצורים ואת בני משפחותיהם ובראשם הפעיל החברתי רן כרמי בוזגלו. כאשר יצאו הלוחמים העצורים אל מרפסת בית הדין באחת מהפסקות הדיון קראו אליהן כרמי בוזגלו והפעילים שאתו 'חבר'ה, אל תפחדו. אנחנו אוהבים אתכם, אנחנו אתכם, לא נעזוב אתכם, עם ישראל אוהב אתכם'.

החיילים מצידם הגיב בשירה וריקודים 'מצווה גדולה להיות בשמחה' ו'הקב"ה, אנחנו אוהבים אותך' ממרפסת בית הדין.

עוד קודם לכן הגיעו אל המפגינים שוטרי משטרה צבאית וביקשו להרחיקם מהמדרכה הסמוכה לבית הדין. כרמי בוזגלו ואנשיו עברו למדרכה הסמוכה על מנת שלא לפגוע בסדר הציבורי, אך עם זאת דרש כרמי בוזגלו מהשוטר הצבאי שהגיע למקום להבהיר לפרקליט הצבאי הראשי כי איש לא יסתום את הפה, לא לו ולא לשאר התומכים בחיילים.

נזכיר כי במסגרת שיחות החיזוק שקיים כרמי בוזגלו עם בני משפחותיהם של הלוחמים העצורים סיפר אב לאחד הלוחמים כי בנו וחבריו היו בצוות שלכד את החולייה שביצעה את רצח רנה שנרב הי"ד במעיין הסמוך לדולב. בוזגלו ואנשיו הדגישו כי דווקא משום שמדובר בחיילים שבחרו במסלול הצבאי על אף הקושי החברתי בסביבתם הטבעית על העם בישראל לחזק את ידיהם ולדאוג שלא יבולע להם בדין הצבאי.

יצוין כי בתום הדיון הוחלט להאריך את מעצרם של שמונת הלוחמים עד יום חמישי. ההחלטה התקבלה בהסכמת הצדדים. השמונה חשודים בתקיפה ושימוש בלתי חוקי בנשק.