שקד: משתדלת ליצור בסיס לממשלת ימין

שרת המשפטים לשעבר טוענת כי ניתן להגיע להסכמות בין ליברמן לחרדים שימנעו הליכה לבחירות, "אין צורך לגרור את המדינה לבחירות נוספות"

ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

שקד: משתדלת ליצור בסיס לממשלת ימין-ערוץ 7
אפשר להגיע להסכמות? ליברמן ודרעי בימים יפים יותר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד (הימין החדש), הסבירה הערב (שלישי) את המגעים שאותם היא מנהלת בתקופה האחרונה עם חברי הכנסת החרדים ועם אביגדור ליברמן במקביל.

בשידור פייסבוק לייב שאותו ערכה שקד היא ציינה, "הסיכויים שתקום ממשלת אחדות לא גבוהים, לכן אני משתדלת שיהיה איזה שהוא בסיס להקמת ממשלת ימין, איזה שהוא בסיס לשיתוף פעולה בין החרדים לבין איווט ליברמן".

"אני חושבת שאם שני הצדדים ילכו אחד לקראת השני זה בהחלט אפשרי. אין שום צורך לגרור את המדינה לבחירות נוספות", הוסיפה שקד.

שקד הסבירה כי האופציה של הליכה לבחירות נוספות היא בעייתית, "בחירות נוספות ירעו את המצב של הימין, אני לא רואה איך הימין מתחזק בבחירות נוספות, וזה בטח רע למדינת ישראל".

לדבריה, "יש לנו משימה מאוד גדולה, לצמצם את הגירעון הגדול שאנחנו נמצאים בתוכו, וכמובן שיש לנו גם אתגרים ביטחוניים ואתגרים חברתיים. בשביל לעשות את כל הדברים האלו צריך להקים ממשלה".

שקד התייחסה גם להמשך הלו"ז הפוליטי ולאפשרויות שהוא פותח, "גנץ יחזיר את המנדט לנשיא ב-20 בנובמבר ואנחנו נכנסים לתקופה שהממשלה אף פעם לא היתה בה, שבה כל חבר כנסת יכול להגיש 61 חתימות לנשיא ולקבל שבועיים לצורך הרכבת ממשלה".