הלחצים הפסולים שהופעלו על חפץ

תמלילים נוספים שפורסמו מעלים כי החוקרים איימו לרוקן את חפץ מנכסיו, איום שלא ברור מה מקורו, "זה כסף. אנחנו יודעים להתעסק בכסף".

ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

ניר חפץ
ניר חפץ
צילום: רוני שוצר, פלאש 90

תמלילים נוספים שנחשפו הערב (שלישי) בחדשות 12 מתוך חקירתו של עד המדינה ניר חפץ, מעלים תהיות נוספות על האמצעים שבהם נעשה שימוש על מנת להפוך את חפץ לעד מדינה.

"זה כסף. אנחנו יודעים להתעסק בכסף. אנחנו יודעים לקחת אותך ולרוקן אותך מנכסיך", אמר החוקר לחפץ, למרות שחפץ כלל לא נחשד שלקח כספים לכיסו וממילא לא היה כל בסיס לאיים עליו בחילוט נכסים.

"אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך אנחנו הפכנו את הפינה הזאת וגילינו את מה אתה החבאת. ולכל אותם מסתורים ודברים חבויים, אנחנו נגיש לך אותם. וכל סרט או דבר אפשרי שאתה מריץ לך בראש יהיה פה בחדר הזה", אמר החוקר לחפץ.

"אני לא צוחק איתך ניר, ואני לא מרמה אותך. תזכור מה שאמרתי לך בשיחה שלנו. אלה דברים שעלולים להשפיע לא רק עליך", הוסיף החוקר.

הדיווח הערב מצטרף לדיווח אתמול על שיטות החקירה שהופעלו כנגד חפץ, בין היתר באמצעות זימון נחקרים לעדות שמטרתה היתה להפעיל על חפץ לחץ פסיכולוגי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה, "משטרת ישראל מנהלת חקירות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור. כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנו שבים ומדגישים, תיק החקירה המדובר נוהל על ידי צוות חוקרים בכיר, בפיקוח מלא של ר' להב 433 ור' אח"מ".

"אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות, אולם נציין כי כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה. למעלה מן הצורך נציין כי זימון עדים ונחקרים מבוצע רק לצורכי חקירה, והכל בהתאם לחוק ולהנחיות המשפטיות. כל טענה אחרת בהקשר זה הרי שהיא שגויה מיסודה", נמסר עוד.