שקד: מברכת על דחיית עתירת עומאר שאקר

שרת המשפטים לשעבר בירכה על פסיקת ביהמ"ש העליון, "אין שום סיבה שישראל תאפשר לאזרחים זרים להיכנס לישראל כדי לפגוע בה"

ערוץ 7 , ז' בחשון תש"פ

שקד: מברכת על דחיית עתירת עומאר שאקר-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: ערוץ 7

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, בירכה הערב (שלישי) בדף הפייסבוק שלה על פסיקת בג"ץ שדחתה את עתירת פעיל החרם עומאר שאקר נגד הרחקתו מישראל

"היום קיבלנו פסק דין חשוב מבית המשפט העליון ביחס להתגוננות מפני ה-BDS", כתבה שקד בפוסט שפרסמה.

"אני מברכת על כך שהרכב השופטים אפשר למדינת ישראל להגן על עצמה מפני גורמים עוינים מבחוץ. אין שום סיבה שישראל תאפשר לאזרחים זרים להיכנס לישראל כדי לפגוע בה", הוסיפה שקד.

שרת המשפטים לשעבר התייחסה גם לסעיף בפסק הדין בו נדחתה טענתו של שאקר לפיה הוא עותר במטרה להגן על חופש הביטוי של אזרחי ישראל

"בפרט, יש לברך על כך שטענת המערער עומאר שאקר, לפיה עומדת לו זכות עמידה כאזרח זר שפונה לבית המשפט בשביל להגן על חופש הביטוי של אזרחי ישראל, נדחתה על-ידי בית-המשפט. זכות העמידה בישראל רחבה מאוד ממילא. רחבה מדי. אין שום סיבה להרחיב אותה גם ל'עותרים ציבוריים' זרים", ציינה.

הבוקר דחה בית המשפט העליון את הערעור של נציג ארגון Human Rights Watch עומר שאקיר וקבע כי הוא יעזוב את ישראל בתוך 20 ימים בשל העובדה ששאקיר תומך בחרם על המדינה.

שאקיר עתר לבית המשפט נגד החלטת שר הפנים שלא להאריך את אשרת העבודה שלו בישראל בשל התבטאויותיו ופעילותו נגד ישראל.

השופט ניל הנדל קבע, "לא נפל פגם בהחלטת שר הפנים שלא לחדש את רישיון הישיבה של שאקר בישראל".

השופט הבהיר כי החלטה זו התקבלה "מבלי להביע עמדה בשאלות החוקתיות התלויות ועומדות בפני בית המשפט הגבוה לצדק במסגרת העתירה החוקתית".