התקווה של ישי
''אני רוצה לקום בבוקר, לעבוד ולחיות''

ישי מגדיש עבר לראשונה בישראל השתלת קוצב מתקדם לחולי אפילפסיה. "זכיתי באישה אוהבת שעומדת לצידי אבל אני רוצה להיות הבעל שמגיע לה"

אורלי הררי , ח' בחשון תש"פ

ד״ר פאהום, ישי, ד״ר שטראוס וד״ר לוטן
ד״ר פאהום, ישי, ד״ר שטראוס וד״ר לוטן
צילום: מירי גטניו, דוברות איכילוב

ישי מגדיש היה בן 17 כאשר חייו התהפכו. הוא היה בדרכו לפגוש את בת זוגתו וחברותיה בכיכר בנתניה כשבלוני גז התפוצצו וקטפו את חייהן באסון שקרה בעיר בשנת 2011.

ישי מצא את עצמו בלב האסון, מנסה לסייע ובעיקר המום וכואב.

ההשלכות של אותו אירוע הופיעו זמן קצר לאחר מכן. ישי התגייס לצה''ל, נישא לאישה בשם אליס כשביניהם אהבה גדולה ותקוות לעתיד. באחד הבקרים שאלה אליס את ישי מדוע הוא הכה אותה בלילה. ישי נותר המום מהשאלה ולא הבין על מה היא מדברת.

כעבור שבוע שוב אליס שאלה את ישי מדוע הוא סטר לה במהלך השינה. למחרת היא סיפרה כי משך לה בשיער. אובדי עצות ובעיקר המומים מהשינוי הדרסטי בהתנהגות של ישי, הם החלו לפנות לרופאים כדי לאתר מהן ההפרעות שישי החל לסבול.

התשובה לא איחרה לבוא. כתוצאה מהטראומה שחווה בגיל 17 באסון הגז, התפרצה אצלו מחלת האפילפסיה. עם הזמן ההתקפים הלכו וגברו והגיעו עד ל-15 התקפים ביום. ישי הפסיק לעבוד ומצא את עצמו - בחור צעיר ונמרץ, אבא לילדים קטנים ובעל אוהב - שבר כלי.

כעת יש לישי תקווה חדשה. הוא עבר באיכילוב ולראשונה בישראל ניתוח השתלת קוצב לחולי אפילסיה מהדור החדש והמתקדם ביותר בעולם. "אני רוצה לחזור לחיות. לעבוד. לקום בבוקר ולהיות יעיל. למזלי זכיתי באישה אוהבת שעומדת לצידי אבל אני רוצה להיות הבעל שמגיע לה ומקווה שזה יתאפשר כעת בזכות הניתוח״, הוא אומר.

את הניתוח ביצע ד״ר עידו שטראוס, מנהל היחידה ונוירומודלציה וכאב במערך הנוירוכירורגי בסיוע של ד״ר גדי לוטן, כירורג ילדים בכיר. לדברי ד״ר שטראוס ״טיפול בקוצבים וגאלים בחולים עם אפילפסיה עמידה לתרופות הוא טיפול ידוע אשר בשימוש מספר שנים ועוזר להפחית את תדירות ההתקפים האפילפטיים ועוצמתם.

''כעת השתלנו לראשונה בישראל קוצב וגאלי מהדור החדש ביותר VNS SenTiva אשר מאפשר תכנות רב שלבי על ידי הצוות המטפל ובכך לחסוך את הביקורים התכופים במרפאה. בנוסף הקוצב החדש מאפשר תכנות מותאם אישית למטופל, ע"י שליטה על פעילותו בכל שעות היום, ובכך מאפשר הפחתת תופעות הלוואי האפשריות של הטיפול״, הוסיף שטראוס.

ד״ר פיראס פאהום, מנהל השירות לאפילסיה במערך הנוירולוגי מסכם כי ״הקוצב החדש מהווה פריצת דרך נוספת במגוון הטיפולים המתקדמים ביותר הקיימים כיום לחולי אפילפסיה בעולם ואני גאה שאנו כאן באיכילוב מובילים את הטיפול בישראל. אני מקווה שכבר בתוך כמה שבועות עד חודשים ישי יחל להרגיש שינוי עם התמעטות ההתקפים ובתקווה עד להיעלמותם כליל ובכך יחזור לתפקוד מלא ולחיים בריאים״.