הסכם חדש בין משרד הביטחון למספנות ישראל

מנהל הרכש ירכוש מבדוק צף רחב מימדים ממספנות ישראל, לטובת אחזקת הצוללות וספינות ה'סער 6' החדשות
של חיל הים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

הסכם חדש בין משרד הביטחון למספנות ישראל-ערוץ 7
מבדוק צף רחב מימדים
צילום: דוברות משרד הביטחון

מנהל הרכש במשרד הביטחון וחברת מספנות ישראל חתמו על חוזה רכש בהיקף של כ-90 מיליון ₪, שבמסגרתו יבנה, עבור חיל הים, מבדוק צף רחב מימדים לטובת אחזקה ותיקונים של ספינות וצוללות חיל הים.

בניית המבדוק הצף תושלם בתוך כשנתיים.

המבדוק תוכנן, מבחינת גודלו ומאפייניו, לשאת את ספינות המגן החדשות של חיל הים (ה'סער 6'). המבדוק יאפשר להתקין על הספינות, לאחר הגעתן לארץ, את כל מערכות הלחימה הישראליות המתוכננות בהן, ולאחר מכן לאפשר את תחזוקתן השוטפת. ההסכם כולל גם תמיכה ואחזקה למשך כ-10 שנים.

במקביל, כולל ההסכם בין משרד הביטחון למספנות ישראל, תכנון 'תכן' בסיסי וראשוני לספינות העתידיות של חיל הים. זאת מתוך כוונה שמספנות ישראל תוביל את התכנון ואת בניית הספינות העתידיות שיחליפו את הניריות הוותיקות, שנבנו גם הן במספנות ישראל בשנות ה-80 וה-90. שלב התכנון הראשוני יארך למעלה משנה.

ראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון: "אני מברך על ההסכם, שעליו עמלנו יחד עם חיל הים ומספנות ישראל במשך תקופה ארוכה. הצלחנו במאמץ משותף, תחת אילוצי תקציב מורכבים, לגייס תקציב שקלי שישאיר עבודה בארץ. זאת כחלק ממדיניות מנהל הרכש לחזק את התעשייה הישראלית. עד היום, רק בפרויקט המים הכלכליים, רכש מנה"ר מערכות לחימה ביותר ממיליארד וחצי ש"ח. זו הבעת אמון בתעשייה הביטחונית המצוינת שלנו, ותקציבים שמושקעים כולם חזרה במשק הישראלי".

איתן צוקר מנכ"ל מספנות ישראל: "מספנות ישראל גאה להמשיך לתכנן ולייצר כלי שייט מבצעיים ומתקנים ימיים עבור משרד הבטחון וחיל הים. מספנות ישראל מודה למשרד הביטחון וחיל הים על האמון הניתן בה, המספנה תמשיך ללוות ולחזק את חיל הים ותעמיד לרשותו את כל שנדרש כך שיעמוד במשימותיו למען בטחון מדינת ישראל".