פרקליטו של ניר חפץ נגד השר אוחנה: בושה, זה לא יעבור בשתיקה

עורך דינו של עד המדינה ניר חפץ מותח ביקורת חריפה על שר המשפטים. "ניסיון לעשות לעצמו רווח פוליטי תוך פגיעה חמורה בצנעת הפרט"

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

פרקליטו של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, מגיב להאשמות שהשמיע שר המשפטים אמיר אוחנה במליאת הכנסת בהקשר לחקירת התיק.

"בושה וחרפה ששר משפטים במדינת ישראל דורס את החוק ומבזה בכוונה תחילה צו איסור פרסום מפורש של בית המשפט, מעל בימת הכנסת, בנאום שהוכן מראש, בניסיון מביש לעשות לעצמו רווח פוליטי ותוך פגיעה חמורה בצנעת הפרט", אמר עו"ד אילן סופר.

הוא הוסיף כי מדובר ב"מעשה בלתי נתפס. זה לא יעבור בשתיקה ויטופל בכלים המשפטים המתאימים".

מוקדם יותר אמר השר אוחנה במליאה כי "על פי פרסומים שונים" הופעל אמצעי הלחץ החריג על עד המדינה. "הביאו אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירה, שאלו אותה על טיב הקשר בינה לבין העד ואמרו לו: 'ניר, אנחנו יודעים הכול ונפיל על המשפחה שלך פצצה", סיפר אוחנה.

השר תהה, "כך נראית חקירת אמת? ועוד על פי פרסומים שונים, ואני מתייחס רק למה שפורסם כבר כאילו שבעידן הפייסבוק והטוויטר יש משמעות לצווי איסור פרסום, עצרו גם את ניר חפץ בתא המעצר שלו כפי שציינה חברת הכנסת לפניי כשהוא עקוץ בכל גופו ומתחנן בפני החוקר שיובא בפני רופא שאולי ייתן לו משחה. החוקר אומר לו: 'אין מה לעשות, ככה זה במעצר' ואז מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירותיו של רה"מ ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות פולשניות על טיב הקשר בינה לבין העד".