יוזמה חדשה: שדולה לשמירה על השבת

חברי כנסת מבלוק הימין יערכו מפגש משותף במטרה להתמודד עם כניסת התחבורה הציבורית בשבת לערי המרכז.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

מוטי יוגב
מוטי יוגב
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

הח"כים הדתיים יוצאים למאבק על ציביון השבת. לקראת השקת מערך ההיסעים העירוני בשבתות בערי המרכז, יוזם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) את הקמת שדולת השבת, שתתכנס ביום שני הקרוב בכנסת.

בין השאר, ישתתף בכנס יו"ר סיעת הליכוד החדש, ח"כ מיקי זוהר, חברי הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה וחברי הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

בהזמנה לכנס נכתב, "המציאות בה סטטוס שמירת השבת נפרץ, עיר אחר עיר בעיקר במרחב גוש דן, קוראת לנו ומחייבת אותנו להתאחד בשדולת השבת ולפעול ככל יכולתנו לחיזוק שמירתה במרחב הציבורי. מכיוון שיש תהליכים המתהווים ממש בימים אלו, בהתייחס לתחבורה ציבורית בערים שונות".

מוטי יוגב, יוזם השדולה, אמר כי המציאות מחייבת את הקמתה. "אנחנו עומדים בפני מדרון חלקלק שאחריו השבת הציבורית תיראה שונה לחלוטין הדבר באחריותנו. מטרת השדולה להאיר מחדש את ערכי השבת, לייצר שיח חיובי לשמירת השבת ולחזק את צביונה במישור הציבורי".

"הדיון החשוב על זהות המדינה וערכי השבת, לא יכולים להיות מוכרעים באמצעות פרצות בחוק מחד או חקיקה כפייתית מאידך. עלינו לשוב לדבר יחד זה עם זה, להאיר ולהבהיר שיותר מששמרו ישראל את השבת, שמרה השבת את ישראל".