"נושאים תפילה לקב"ה לגשם"

מאות מילדי הגולן סביב מאגר המים הגדול ביותר באזור להתפלל לחורף גשום.

ערוץ 7 , ח' בחשון תש"פ

מתפללים לגשם ברמת הגולן
מתפללים לגשם ברמת הגולן
צילום: יח"צ

למעלה מ-200 מילדי רמת הגולן התכנסו אמש (שלישי) במדרשת הגולן מבית רוח הגולן שבחיספין לאירוע ''בקשת גשמים''.

הילדים הגיעו מכל רחבי הגולן לפעילות וללימוד משותף על הגשם ולאחר מכן התכנסו לתפילה חגיגית בהובלת רב הישוב יהונתן הרב ישי סמואל. לאחר התפילה נכנסו הילדים לאולם וצפו בהצגה "התפילה שפתחה שערים" מבית תיאטרון "נקודה טובה".

"הגשם בגולן, הוא גורם משמעותי וחשוב", הסביר יצחק כהן, המלווה החינוכי ורכז בני עקיבא בגולן. "מעבר ליופי שבמאגרי המים והנחלים שזורמים בעקבות הגשם, השמחה של תושבי הגולן וחקלאיו לאחר חורף טוב היא דבר מרגש. אני מאחל לכולנו חורף משופע בגשמי ברכה".

מאגר 'בני ישראל', מאגר המים המלאכותי הגדול ביותר בגולן, מכיל בימים כתיקונם כשבעה מיליון קוב מים. כיום, לאחר שנות הבצורת הארוכות, המאגר מכיל פחות מ-150 אלף קוב מים כאשר קו המים נסוג מאות מטרים לאחור ממיקומו הרגיל. מדרשת הגולן בה נערכה התפילה ההמונית יושבת על שפת המאגר.

עודד פורת, המנהל החינוכי של מדרשת הגולן ציין כי "גם אחרי החורף המבורך והגשום בשנה שעברה, במאגר נותרו שרידי מים מעטים. התפללנו מול המאגר מתוך מחשבה כי כאשר רואים את החיסרון בעיניים, התפילה עולה באופן טבעי. אנו נושאים תפילה לקב"ה שיוריד לנו גשם, ומקווים שהחורף הזה נשמח בקור ובגשמים. כל מדינות האזור סובלות ממחסור חמור במים, אנחנו מתפללים ומקווים שנזכה לברכה שבגשמים ולא נאלץ לסמוך על פתרונות אחרים להרוות את האדמה".