לומדים לתואר
לומדים לתואראורות ישראל

"כמחצית מהמקצועות ייעלמו בשני העשורים הבאים", כך קובע מחקר חדש שפורסם ע"י ארגון ה- OECD.

לפי המחקר, בעקבות תהליכים של רובוטיקה, אוטומציה ומחשוב, "כמחצית מהתפקידים במדינות OECD לא יאוישו בידי עובדים בשר ודם". על פי החוקרים, השינויים בעולם לא יפסחו גם על מערכת החינוך שתצטרך לעבור שינוי והתחדשות ואולם לפי כל המחקרים ברור כי שני מקצועות ישרדו את כל השינויים והמהפכות: הוראת האנגלית והוראת המתמטיקה.

הביקוש ההולך וגדל בארץ למורים למקצועות המתמטיקה והאנגלית הביא לפתיחת החוגים להוראת המקצועות במכללת אורות ישראל ברחובות. הלימודים כמובן מתנהלים בהפרדה. בתוכנית בני הישיבות משלבים הסטודנטים בין הוראת תושב"ע לבין הוראת מתמטיקה או הוראת האנגלית, מכיוון שאלו הן מקצועות המחר בהוראה, החליטה המכללה להשקיע בחוגים הללו: להעמיד מרצים מהשורה הראשונה ולהעניק הטבות מיוחדות לסטודנטים.

לפרטים נוספים והרשמה לתוכנית לחצו כאן

הלימודים בהתמחות נלמדים בקמפוס נפרד לגברים, באווירה צעירה ודינמית, תוך מתן דגש על גיבוש ההתמחות, וחיבור בין אישי בין הסטודנטים. המרצים לאנגלית ולמתמטיקה מנגישים את החומר בצורה ידידותית ומפשיטים את החומר הגבוה לחומר בר השגה באווירה תורנית ונעימה במיוחד. תלמידי ההתמחות זוכים למלגה מכובדת בנוסף למלגת הלוואה מותנית, כיון שהמדינה מאמינה שהשקעה במורים הללו, היא השקעה לעתיד.

מטרת ההתמחות במתמטיקה היא להכשיר סטודנטים שיחד עם היותם רמי"ם, יהיו מורים מעולים למתמטיקה. המורים בהתמחות רוכשים כלים משמעותיים לניהול כיתה, טכניקות הסברה והפשטה, ורוכשים ניסיון מעשי בהוראה.

במכללה מאמינים בלימוד אנגלית עם חזון חינוכי תורני. שכן בעידן שבו העולם כולו הופך לכפר גלובלי אחד, גדלה חשיבות השפה הזרה ככלי משמעותי לחיים. מתוך הבנת מציאות זו, באורות ישראל מקדמים את למידת השפה הזרה בישיבות התיכוניות, כדי לתת לתלמידים כלים משמעותיים לחיים. מטרת ההתמחות להכשיר סטודנטים שיוכלו לשמש בד בבד עם היותם רמי"ם להוראה ערכית ומתקדמת, הוראה המבוססת על ידע חינוכי מעשי רב, יחד עם יכולת ללימוד שפת האנגלית.

לפרטים נוספים והרשמה לתוכנית לחצו כאן

תוכנית היוקרתית כוללת גם קורסי חינוך משמעותיים שאותם מלמדים מיטב מומחי חינוך בעלי ניסיון, כגון: פסיכולוגיה של גיל הנעורים, מבוא לליקויי למידה, שילוב הילד החריג, מורה משמעותי כמחולל שינוי, וקורסי חינוך ופסיכולוגיה רבים נוספים וכמובן עבודה מעשית הנעשית בשנה ב' וג' ללימודים, והיא מלווה בתצפיות והדרכה על ידי מדריך פדגוגי.

לאורך כל הדורות לגדולי ישראל היה ידע רב ומקיף בכל חכמת העולם, רופאים כמו הרמב"ם או אנשי מדע כאחרים, היו דוגמא לשילוב בין תורה למדע ולחכמה, באורות ישראל מאמינים כי נכון שהרמי"ם יהיו גם מורים למקצועות המתמטיקה או האנגלית הנחשבים מאוד בעיני תלמידיהם ויש לכך יתרונות רבים.

לפרטים נוספים והרשמה לתוכנית לחצו כאן