"התווה את צביונה הרוחני של בני ברק"

במהלך ישיבת מועצת העיר ספד ראש העיר אברהם רובינשטיין לרב ניסים קרליץ וסיפר כי היה ממתווי צביונה הרוחני של בני ברק

בן שאול , ט' בחשון תש"פ

הרב קרליץ
הרב קרליץ
צילום: פלאש 90

עם סיום ימי ה'שבעה' על הרב ניסים קרליץ זצ"ל, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, הקדישו חברי מועצת העיר בני ברק זמן בישיבת המועצה האחרונה לאמירת דברים לזכרו.

בפתח הדברים אמר ראש העיר אברהם רובינשטיין, "הגר"נ קרליץ שעלה בסערה השמימה במוצאי שמחת תורה, היה ממתווי דרכה הרוחנית של העיר משך עשרות שנים, והוביל את הקו בשלל נושאים חשובים שמאפיינים כיום את העיר ללא עוררין ושומרים על צביונה".

רובינשטיין אף נתן דוגמאות לכך, "כמו למשל סגירת החנויות ברחבי העיר בשעה 23:00, שהגר"נ זצ"ל עמד על כך בכל תוקף, וכן בניית בנייני מגורים עד 6.5 קומות ולא יותר, וכך בעוד הרבה עניינים בהם עמד כחומה בצורה למען קדושת עיר התורה ואופייה הייחודי".

"בנוסף על ענייני שמירת צביונה של העיר, רבי ניסים היה גדול בתורה ויראה, פוסק לאלפים ורבבות, ענק שבענקים. מבית הדין שבעירנו הוא הקרין הלכה ופסיקה לכל העולם, כיום רוב בתי ההוראה שברחבי הארץ, וגם חלק גדול ברחבי העולם, הם מתלמידיו ותלמידי תלמידיו. העמיד דורות של פוסקים ודיינים, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים", הוסיף.

רובינשטיין ספד אף לרב שלמה זלמן אולמן זצ"ל שהלך לעולמו לפני כשבועיים. "לצערנו העיר בני ברק איבדה בימים אלה עוד פוסק גדול, הגאון הרב שלמה זלמן אולמן, שהיה פוסק גדול בבית דינו של הרב וואזנר זצ"ל, כולו היה תורה, פוסק הלכה ענק, איש שהאיר פנים לכל אחד. בתפקידי הציבוריים היתה לי זכות מיוחדת להיות לא מעט בקרבתם של שני גדולי עולם אלה, מבחינתי זו אבידה אישית של ממש, אך בעיקר אבידה ציבורית לעיר ולכלל ישראל".