הנשיא ריבלין עם בני ובנות המצווה לע"מ

"אבא נהרג ב'צוק איתן', הוא יצא לסיור בעזה, שבעה מחבלים נלחמו בו ובחיילים שאיתו ואבא שלי לא שרד את הכדור שפגע בו", סיפרה לנשיא שירה גרינברג, בתו של סגן אלוף אמוץ גרינברג ז"ל.

שירה הגיעה הבוקר (חמישי) יחד עם עוד 29 בני ובנות מצווה יתומי ויתומות צה"ל וכוחות הביטחון, לחגוג את הגעתם לגיל מצוות בבית הנשיא, בשיתוף ארגון אלמנות ויתומי צה"ל.

הילדים סיפרו לנשיא על הוריהם ונסיבות מותם, ועל הקשיים בחיי היומיום. שירה בתו של אמוץ גרינברג ז"ל הוסיפה: "עכשיו אני בבית ספר חדש בכיתה חדשה וקשה לי יותר. אני לא יודעת איך להגיד לילדים שאבא נהרג. כשהם שואלים אותי איפה אבא אני לא יודעת איך להתחיל לספר. אני לא רוצה שירחמו עלי".

בין בני ובנות המצווה שסיפרו על הוריהם גם רז אפרתי בנו של רס"ר אהוד אפרתי ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה בשנת 2007 בעת שירות מילואים. רז סיפר: "הייתי בן ארבעה חודשים כשאבא נהרג. זו הייתה תקופה שחמאס שיגרו טילים אבא שלי שירת בצנחנים. אבא היה ביום האחרון של המילואים שלו".

הילה גנון, בתו של מישר מאור גנון ז"ל שנספה באסון הכרמל, אמרה: "הייתי בת שלוש, כשאבא נהרג. השנה ביקשתי לספר בכיתה מי זה אבא שלי ומה הוא היה. אני גאה בו מאוד ושמחה שקיבלתי הרבה תכונות ממנו. חשוב לי שידעו מיהו ומה הוא עשה".

הנשיא הקשיב לילדים המגיעים מכל רחבי הארץ ולסיפוריהם השונים, ואמר: "אני לא יודע להסתיר את ההתרגשות שלי, אני מאוד מתרגש. גיל מצוות הוא גיל מיוחד לעם היהודי, בו הנער והנערה מתבגרים ולצד הרבה זכויות מקבלים על עצמם הרבה חובות ואחריות. כשאני יושב אתכם היום אני נרגש כי אני יודע שאני מדבר לילדים שבגרותם התחילה הרבה לפני שהגיעו לגיל מצוות. נאלצתם להתבגר, לעזור למשפחה שחווה בכל רגע ביום את האובדן הגדול. כנשיא וכאזרח אני מלא הערכה אליכם ואל בני המשפחות שלכם בשם העם כולו. בר המצווה שלכם היא של האומה כולה ואולי יותר ממה שאתם נרגשים - אנחנו נרגשים. מזל טוב לכם יקרים ויקרות, אני שמח לארח אתכם כאן".

במפגש דיברה גם יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל תמי שלח שאמרה: "ילדי בת ובר המצווה היקרים שלנו החלו את מסע ההתבגרות האישי שלהם טרם זמנם, כבר ביום בו פקד את המשפחה אסון גדול והם איבדו אבא ומורה לחיים. כמי שליוותה את ילדיה בדיוק באותו מסע מאתגר לפני שנים רבות, אני יודעת בדיוק איזה קשיים עברתם ואתם עוברים מדי יום, אבל אני יודעת גם אלו כוחות עצומים טמונים בכם. אנחנו כאן איתכם, בעתות עצב אבל גם ברגעים שמחים כאלה, זוכרים, מתגעגעים וממשיכים קדימה בגאווה גדולה תוך שמירה על המורשת המיוחדת שהותירו לנו יקירינו".