ממשלת ירדן הודיעה: אין כניסה לנהריים

ראש מועצת עמק הירדן מסר כי ממשלת ירדן הודיעה כי החל מיום ראשון לא תותר לחקלאים ישראלים הכניסה למובלעת נהריים.

ערוץ 7 , ט' בחשון תש"פ

עבדאללה מלך ירדן
עבדאללה מלך ירדן
צילום: רויטרס

ממשלת ירדן הודיעה כי החל מיום ראשון הקרוב תיאסר כניסת חקלאים ישראלים לשדותיהם שבמובלעת נהריים, כך מסר ראש מועצת עמק הירדן עידן גרינבאום.

נזכיר כי בימים אלו חולפת תקופת 25 השנים בהם החכירה ממלכת ירדן לישראל את מובלעת צופר ומובלעת נהריים שהועברו מישראל לירדן במסגרת הסכם השלום בשנת 1994.

לפני כשנה הודיעה הממלכה ההאשמית לישראל כי היא מעוניינת לסיים את חוזה החכירה ולקבל לידיה את שתי המובלעות.

ניסיונות שונים, הן של גורמים רשמיים והן של גורמים פרטיים לשנות את ההחלטה הירדנית עלו בתוהו, וככל הנראה סיום עיבוד שתי המובלעות בידי ישראל הוא סופי.

לפני כחודש פנו חקלאי מובלעת נהריים בעמק הירדן באיגרת דחופה למלך עבדאללה השני וביקשו ממנו לבלום את הליך השבת המובלעת לחזקתה של ממלכת ירדן.

את המכתב שיגר בשם החקלאים ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, שכתב למלך הירדני: "אני נוקט צעד יוצא דופן של כתיבה ישירות אליך, על מנת למנוע את מה שהוא מבחינתנו אסון. אני מבקש ממך בכל הכבוד, לקבל הזדמנות להציג את הצעותינו בפניך או בפני מי שתסמיך לכך, באמצעות פגישה עימנו ב'אי השלום' עצמו".

"אנו מעוניינים להציג את האפשרויות שיש לנו, להגיע להסדר מסוג כלשהו בינינו, כשכנים אשר מכבדים ומעריכים איש את רעהו", הוסיף גרינבאום, אך לא קיבל מענה.