נתניהו:
לא נאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני

ראש הממשלה מתייחס להפרות החדשות של הסכם הגרעין וקורא לעולם להתעורר ולהגביר את הלחץ על המשטר בטהרן.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' בחשון תש"פ

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מתייחס הערב (חמישי) לדיון המיוחד של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בנוגע להפרה נוספת של הסכם הגרעין.

"לפני כשנה חשפתי באו"ם את התכנית הסודית של איראן לפתח נשק גרעיני בטורקוזאבאד, זה בפאתי טהראן. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לבדוק את טורקוזאבאד. הסוכנות אכן שלחה מפקחים למקום".

"הבוקר כינסה הסוכנות ישיבה מיוחדת בה היא קבעה שאיראן שיקרה באשר לתכנית הגרעין שלה. אני מודיע לכם - היא ממשיכה לשקר. איראן ממשיכה להסתיר את תכנית הגרעין שלה. איראן גם ממשיכה וחידשה אפילו את העשרת האורניום האסורה שכל תכליתה הוא אך ורק ייצור נשק גרעיני. אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר. אני קורא לאומות להצטרף לארה"ב ולישראל ולהגביר עוד יותר את הלחץ על איראן", דברי נתניהו.

הוא הוסיף כי "איראן היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון. היא סכנה לעולם כולו. אני מברך על כך, שלפחות היום, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הבינה זאת היטב".

"בכל מקרה אני חוזר ומבהיר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני בשום מצב", סיכם ראש הממשלה.

הבוקר ביטלה איראן את הגישה של אחד ממפקחי הגרעין של האו"ם למתקנים שלה. השגריר האמריקני לסוכנות לאנרגיה אטומית הגדיר את המהלך כ"מהווה פרובוקציה שערורייתית".

לפני כן הודיעה איראן על הפרה נוספת של הסכם הגרעין - חידוש העשרת האורניום במתקן התת קרקעי בפורדו.