לוטן: לשחרר שבויים גם בהסכם עם הגרועים שבאויבנו

אל"מ (במיל') ליאור לוטן, לשעבר ראש מחלקת השבויים והנעדרים השתתף בטקס לזכר 25 שנים לנפילת נחשון וקסמן וניר פורז הי"ד במרכז שלווה בירושלים.

במהלך הערב התייחס לוטן לשחרור מחבלים תמורת חיילי צה"ל ואמר: "כשהוצע לי להיות ראש מחלקת השבויים והנעדרים, אחת מהסיבות שהסכמתי לקחת את התפקיד בהתנדבות הייתה שידע עמינו וידעו אויבנו שהלילה ההוא בו ניסינו לחלץ את נחשון וקסמן לא תם".

"שידע עמנו שהערכים שעם ישראל ומדינת ישראל חווים לאזרחיהם והם יהיו שם בשבילם בכל מצב והם עדיין איתנו. הם לא נעצרו שם בביר נאבלה. הערכים האלה השיבו את גלעד שליט הביתה והם ישיבו את אחרוני השבויים והחיילים שבידי האויב. אם אפשר במבצע צבאי, גם במחיר סיכון חיי אדם, ואם אי אפשר ואין תוכנית צבאית, וזה הלקח מהלילה ההוא, אז בהסכם עם האויב".

"מהות התפקיד של מתאם מחלקת השבויים והנעדרים זה להגיע לגרועים באויבנו כדי להשיב את אנשינו. לא בכל מחיר אבל גם לא בשום מחיר, כי אותה מסירות שנדרשה מהלוחמים נדרשת מאיתנו כמדינה אם אין אופציה מבצעית".

"ידעו אויבנו ש"הנחשונים והנירים" עדיין מסתובבים בקרבנו בהמונים. צעירים נועזים ואמיצים שקשרו נפשם בביטחון ישראל ומוכנים למסור נפש, להסתכן ולהקריב כדי להחזיר את אחיהם הביתה. אני מקווה שמהערב הזה ניקח משהו מהלילה ההוא והתגשם בנו נבואת הנביא - ושבו בנים לגבולם", חתם לוטן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו