ביצהר טוענים: שוטרי מג"ב תקפו אותנו

שוטרי מג"ב היכו ותקפו במהלך ליל שבת תושבים בגבעת קומי אורי ביצהר. מפקד חטיבת שומרון הגיע למקום.

תגיות: שוטרים יצהר
ערוץ 7 , י"א בחשון תש"פ

יצהר
יצהר
צילום: פלאש 90

שוטרי מג"ב תקפו באלימות שני בעלי משפחות והורים לילדים משכונת קומי אורי שביצהר, בזמן שחלפו בשכונה ליד המבנה בו שוהים השוטרים.

לטענת התושבים, לאחר שהשוטרים ווידאו כי אין בידי התושבים טלפון סלולרי בשל קדושת השבת, החלו להכות אותם באגרופים ובעיטות.

"היינו במהלך סעודת השבת, ושמענו צרחות איומות", סיפר א', תושב המתגורר בשכונה מרוחקת מאות מטרים ממקום האירוע. "עזבנו הכל ורציתי למקום כדי לבדוק מה קרה". עשרות תושבים מכל האזור, בהם גם חברי הנהגת היישוב, הגיעו לשכונה בתוך דקות.

עוד לטענתם, מפקד חטיבת שומרון, אל"מ שגיב דהן הגיע למקום, ולאחר שיצר שיח עם התושבים, הבין את חומרת האירוע.

לאחר שהמח"ט צפה בתיעוד שצילמו השוטרים, והבין את היקף האלימות שהופעלה ללא הצדקה, החליט על הרחקת ארבעה שוטרים מהמקום באופן מיידי, ובכך הצליח להרגיע את הרוחות.

במהלך השבת הגיעו עשרות רבות של משפחות מיצהר, לקיים את תפילות השבת במקום ולתמוך במשפחות השכונה, כמחאה נגד אלימות השוטרים.

בהנהגת יצהר הגיבו לאירוע בתחושות קשות: "אנו בטוחים שמערכת הביטחון תמצה את הדין עם השוטרים האלימים. כמו שהתרענו מראש, הנוכחות של בסיס מג"ב בלב שכונה כצעד של ענישה קולקטיבית, יוצרת שוב ושוב אלימות והטרדות מצד השוטרים כלפי אמהות, ילדים, ובעלי משפחות. יש להוציא את הבסיס מהשכונה לאלתר".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ הגיב "אלימות שוטרי המג"ב נגד תושבי יצהר שבוצעה ללא שמץ של סיבה נראית לעין ולאחר שוידאו כי התושבים לא יכולים לתעד בגלל קדושת השבת היא חציית קו אדום.

אני מברך על ההודעה שנמסרה לראש מועצת שומרון יוסי דגן על השעיית השוטרים האלימים ומקווה שימוצה הדין עם לובשי מדים שבוחרים להתנהג כאחרוני העבריינים וגורמים לנזק בל יתואר לאמון הציבור במערכות אכיפת החוק".

מהמשטרה נמסר "במהלך השבת שוב עשרות מתפרעים הגיעו למאחז הבלתי חוקי קומי אורי הסמוך ליצהר בכדי לייצר פרובוקציות ולהתעמת עם הלוחמים שאוכפים את צו שטח צבאי סגור. אנו מגנים כל שימוש בכוח ונפעל בתקיפות מול כל מי שיפגע בלוחמים בכדי לאכוף את החוק ולהבטיח את שלומם וביטחונם של התושבים. לצד הדברים הללו כל אירוע שמתרחש במקום מתוחקר ונבדק".