שגריר ישראל: פוגעים ביחסי ישראל ברזיל

שגריר ישראל בברזיל החרים אירוע של ארגון הגג של הקהילות היהודיות בשל התבטאויות נגד נשיא ברזיל והחשש לפגיעה ביחסי ישראל ברזיל.

תגיות: ברזיל
ערוץ 7 , י"ב בחשון תש"פ

ראש ממשלת ישראל עם נשיא ברזיל ברחבת הכותל
ראש ממשלת ישראל עם נשיא ברזיל ברחבת הכותל
מתוך הוידאו

שגריר ישראל בברזיל, יוסי שלי, החליט להחרים את הכינוס השנתי ה־50 של ארגון הגג של הקהילות היהודיות במדינה (CONIB), כך דווח בעיתון "ידיעות אחרונות".

הסיבה על פי הדיווח היא בכירים בקהילה שהעבירו ביקורת על נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו. גם הקונסול הכללי של ישראל בסאו־פאולו, אלון לביא, לא הגיע לאירוע.

בכתבה צוטט שלי משתלח בנשיא ארגון הגג, פרננדו לוטנברג: "ללוטנברג יש אג'נדה פוליטית משלו. הוא מדבר רעות על בולסונארו והקהילה היהודית לא אוהבת את זה", צוטט השגריר, "יש יחסים מצוינים בין ברזיל לישראל כיום. למה להרוס את זה עכשיו?"

לוטנברג הגיב בכתבה ואמר כי "הקהילה היהודית פלורליסטית והארגון מבקש לייצג את כולם. אתה לא יכול לא להביע את עמדת הקהילה כשהנשיא בולסונארו אומר שהנאציזם היה תנועה של השמאל".

ממשרד החוץ נמסר כי בשל אילוצי לו"ז השגריר לא יכול היה להשתתף באירוע האמור. "יחסי המדינות מתאפיינים בתנופה מרשימה, בהמשך החודש נארח את ועדת החוץ וביטחון של הקונגרס הברזילאי ונמשיך לפעול להעמיק את הקשרים עם ברזיל בכל התחומים", נמסר.