ד"ר עופר כסיף
ד"ר עופר כסיף הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) מבהיר הבוקר (ראשון) כי הרשימה המשותפת לא תסכים לתמוך בממשלה צרה בה חבר אביגדור ליברמן.

בתגובה לאוליטימטום שהציב אמש ליברמן לנתניהו לפיו יחבור לממשלת מיעוט בראשות גנץ קובע כסיף, "אין תסריט בו תתמוך המשותפת בממשלה בה חבר ליברמן".

"ליברמן מגדולי הגזענים שהיו כאן, מי שמכנה את האזרחים הערבים 'אויבים' ואת היהודים הדמוקרטים 'גיס חמישי'", מסביר כסיף את העמדה הזו.

לדבריו, "ליברמן הוא זה שהחל בהסתה נגד חד"ש והמשותפת בכנותו אותנו 'טרוריסטים', והיה זה שביקש לפסול אותי מהתמודדות לכנסת. ליברמן – נייט!".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן הצטרפה לדברים, "‏הציבור נהר לתמוך בנו בספטמבר כי התאחדנו ברשימה המשותפת. האמון של הציבור ואחדותנו הן מקור הלגיטימיות והכח שלנו. אנחנו רוצים להפיל את נתניהו, אבל לא במחיר הכשרת ליברמן בדרך. גנץ, שוב, צריך להחליט מה הוא - ימין עמוק או אלטרנטיבה".

אמש אמר ליברמן בראיון בחדשות 12 כי הוא מתכוון לפנות השבוע לראשי כחול לבן והליכוד, בני גנץ ובנימין נתניהו, ולבקש מכל אחד מהם להתפשר על מנת למנוע בחירות שלישיות.

מגנץ יבקש לקבל את מתווה הנשיא ראובן ריבלין לממשלת רוטציה, ומנתניהו יבקש לפרק את גוש סיעות הימין. לדברי ליברמן, אם מישהו מהם יסרב, הוא יחליט לתמוך בצד השני.

בכירים בליכוד הגיבו לדברי ליברמן: "הוא לא חידש דבר ובנתיים היחידי שלא מוותר על כלום זה איווט. נתניהו לא יפרד מגוש ה-55".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו