אופנהיימר באפרת
אופנהיימר באפרתצילום: דוברות מועצה מקומית אפרת

מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר, יריב אופנהיימר, הגיע היום (ראשון) יחד עם הרב חיים נבון לישיבת "דרך אבות" של רשת אור תורה סטון בישוב אפרת.

בישיבה מסבירים כי השיח בין אופנהיימר לרב נבון שהתקיים לפני תלמידי הישיבה נועד לציין את שיא הפעילות שקיימו במוסד לציון יום השנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין.

אופנהיימר התייחס במהלך דבריו להתנהלות הציונות הדתית לתפיסתו במהלך ההתנתקות אבל הביע חשש כלפי העתיד, "אי אפשר להתעלם מהעובדה שהציונות הדתית הגיבה בבגרות בהתנתקות, אבל אני חרד מה יקרה אם יפנו את חברון". הרב חיים נבון השיב: "הציונות הדתית התחילה תהליך של חשבון נפש, אבל האשמות השמאל לא פסקו דבר שהפסיק את התהליך".

משנתבקשו להתייחס לעימותים הפומביים שמתרחשים כעת במרחב הציבורי בישראל הפתיע אופנהיימר את המשתתפים כשהסתייג מהפעלת תחבורה ציבורית בשבת בכל מקום: "ברגע שיש ציבור שהוא רוב במקום מסוים, צריך לכבד אותו, ולכן אין לי שום רצון לתחבורה ציבורית בשבת בכל מקום".

בהמשך לדבריו ביקש הרב נבון לציין כי על אף התחושה הציבורית "מצבנו אינו נורא כל כך אף על פי שיש מה לתקן. בהיסטוריה של מדינת ישראל היו תקופות ארוכות בהם השטח בער והיו סכסוכים קשיים בינינו, דווקא היום המצב בין הימין והשמאל טוב בהרבה משנדמה לנו".

בסיום ביקשו השניים להעביר את המסר כי ניתן לקיים ויכוח אידאולוגי ערכי גם כשהוא קשה וכל זאת עם הקשבה, שיח מכבד והימנעות מכל אלימות פיזית ומילולית.