במכבי חיפה מגיבים להאשמות

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר מגיב להאשמות בית"ר ושרת התרבות והספורט מירי רגב: "לכנות את אוהדי חיפה גזעניים, זה מגוחך ופופוליסטי"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג בחשון תש"פ

יענקלה שחר, בעלי חיפה
יענקלה שחר, בעלי חיפה
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

יעקב שחר נגד שרת התרבות והספורט מירי רגב. "דבריה של שרת התרבות והספורט מגוכחים ופופוליסטים", כך טוען נשיא מועדון הכדורגל של מכבי חיפה, יענקל'ה שחר.

שחר, הבעלים של המועדון החיפאי זה שנים ארוכות הגיב לטענות בדבר אירועי גזענות שקיימו אוהדי קבוצתו במשחק אמש מול בית"ר ירושלים באצטדיון הביתי סמי עופר שבעיר, כי "שופט המשחק והקוון, שעמד באזור התקרית, לא שמעו קריאות מהקהל אלא את תלונתו של השחקן עצמו. התקרית הסתיימה והמשחק המשיך".

כזכור, האירוע צולם במצלמות הטלוויזיה, אך גם זה לא גרם לצוות השיפוט לכתוב על התקרית הגזענית בדו"ח השיפוט שלהם.

שחר שמצוי שנים רבות בעולם הכדורגל הישראלי וזוכר אירועי גזענות לא מעטים שהתרחשו בעבר הלא רחוק, אמר כי "אני מניח שהשחקן שמע משהו ומיותר לציין שאני מגנה בכל תוקף קריאות גזעניות או מקניטות כל שהן ומצפה מהנוגעים בדבר לעשות חשבון נפש, אך מכאן, לכנות את אוהדי מכבי חיפה גזעניים כפי שעשתה שרת הספורט ח״כ מירי רגב, זה מגוחך ופופוליסטי".

עוד אמר שחר כי "במהלך סוף השבוע, לקראת המשחק אתמול, היה מעשה ונדליסטי במתחם של מחלקת הנוער שלנו ״קצף״, שנעשה ככל הנראה על ידי מקורבים לבית״ר. לא הגבנו, משום שאין מעשים שהוזכרו כאן ונעשו על ידי קומץ, מעידים על כלל הקהל האדיר של תומכי ואוהדי שתי הקבוצות, שכל משחק ביניהן הוא הצגה.

"אם לא על ידי השחקנים, הרי על ידי הקהלים הנפלאים של שני המועדונים, בואו לא נעשה מכל זבוב פיל", אמר שחר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il