רפואת הגוף ואסתטיקה

כאשר מעוניינים לברר לגבי טיפול אסתטי, כדאי להתייעץ עם רופאת שיניים או רופא שיניים המומחים בתחום ולעשות גם סקר לגבי רופאים שונים

תוכן שיווקי , י"ד בחשון תש"פ

טיפול שיניים
טיפול שיניים
pixabay

יותר ויותר תחומי רפואה מפגישים היום בין רפואה או פונקציונליות לבין רפואה אסתטית. ככל שנכנסים יותר לעומק הדברים, ניתן גם לראות שלהליכים הנחשבים לכאורה אסתטיים בלבד ישנן גם השלכות בריאותיות, גם אם הן עקיפות ולא ישירות.

היום ישנן הוכחות מדעיות רבות לכך שגוף ונפש הם אחד, כך שגם אם הליך הוא אסתטי נטו ללא השלכה בריאותית ישירה, באופן עקיף הוא יוצר אצל המטופל ביטחון עצמי רב יותר, יותר מוטיבציה לטפל בעצמו גם בתחומים אחרים ולשפר את איכות חייו.

אסתטיקה דנטלית: להתחיל לחייך בכיף

על כך שחיוך וגם צחוק טובים לבריאות אין כל ויכוח. לכן ישנה חשיבות רבה לתחום של אסתטיקה דנטלית המשפר את מראה השיניים והפה בכלל. טיפולים אסתטיים מטפלים בנושא המבני של הפה והלסת באופן כולל וכן במיקומן של שיניים מסוימות. ישנם טיפולים לשיפור מראה כל שן, בין אם הוא ניתן לכלל השיניים ובין אם לשן ספציפית שנפגמה ונראית שונה מהשאר. עם טיפולי האסתטיקה הדנטלית נמנים:

  • יישור שיניים: יישור שיניים הוא תהליך ממושך ביחס לטיפולי אסתטיקה אחרים, במיוחד אם זהו יישור שיניים למבוגרים. אצל מבוגרים גמישות השיניים והלסת יורדת וכך גם היכולת להסתגל למיקום חדש. עדיין, הפיתוחים המתקדמים שיש בתחום מושכים גם מבוגרים שסוחבים איתם שנים של בושה או מבוכה לטפל בעצמם. מעבר לגשר הסמכים או הפלטה העשויים מתכת, ישנם היום אמצעים ושיטות מתקדמים יותר כמו אינוויזליין, פלטות שקופות נשלפות אותם מכינים בעזרת הדמיה ממוחשבת. ישנו גם גשר סמכים בו הסמכים עשויים חומר פלסטי שקוף ובולטים פחות.
  • הלבנת שיניים: שיניים מאבדות במשך השנים מהלובן או הבהירות שלהם. הדבר קורה בעקבות צחצוח לא נכון, שתיה מרובה של קפה או עישון. הלבנת שיניים יכולה להתבצע בבית בעזרת סד הנבנה על פי מבנה הפה של המטופל ולתוכו מוכנס חומר פעיל המבהיר את השיניים. הסד מורכב למספר שעות ביום או בלילה. ניתן לחזק את התהליך גם במרפאה על ידי חשיפת החומר הפעיל למקור אור או לייזר.
  • ציפוי שיניים: יכול להתבצע על כל השיניים או על שן ספציפית שהיא מוכתמת או שבורה. היום ישנם סוגים שונים של ציפויים. המוכר הנחשב גם איכותי מאוד הוא ציפוי חרסינה לומיניר, ציפוי דקיק של חרסינה שלא ניתן כלל להבחין בו ביחס לשיניים שאינן עם ציפוי. ציפוי חרסינה לשיניים אחר הוא פיתוח חדש הנקרא נאנו קומפוזיט ועשוי חלקיקי זכוכית זעירים.

כאשר מעוניינים לברר לגבי טיפול אסתטי, כדאי להתייעץ עם רופאת שיניים או רופא שיניים המומחים בתחום ולעשות גם סקר לגבי רופאים שונים.

העיניים - הראי לנשמה

כמו שהצחוק יפה לבריאות כך העיניים הן ראי לנשמה. לכן גם בעיניים ישנו שילוב בין מצבן הבריאותי לבין המראה והצלילות שלהן. כדאי מאוד לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים מדי תקופה, במיוחד אנשים שיש להם מספר גבוה במשקפיים. כמובן שכשמרגישים חוסר נוחות או כאבים חשוב לגשת לרופא עיניים. אחד מניתוחי העיניים השכיחים, במיוחד בגיל מבוגר הוא ניתוח קטרקט.

מהו קטרקט ואיך מטפלים?

קטרקט היא עדשה עכורה. הסיבה העיקרית לתופעה היא הגיל אך יכולים להיות גורמים נוספים למצב כמו שינויים מטבוליים, חבלות בעין, תרופות ועוד. הקטרקט בא לידי ביטוי בסינוור, ראיה מטושטשת שהולכת ומחמירה, ראיה כפולה באחת העיניים ותסמינים נוספים. במהלך ניתוחי קטרקט מוצאת החוצה העדשה העכורה והיא מוחלפת בעדשה מלאכותית. זהו ניתוח פשוט יחסית ושכיח והתוצאות הן מצוינות ומעלות משמעותית את איכות החיים. לכן, אל תהססו. אם חשים שהראיה לא כמו תמיד, אם אתם זקוקים להחלפת המשקפיים לעיתים תכופות, פנו לרופא עיניים והיבדקו.