בנט עם הרמטכ"ל ונתניהו
בנט עם הרמטכ"ל ונתניהו צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מטוסי קרב וכלי טיס של צה״ל תוקפים היום (שלישי) מספר יעדי טרור של ארגון הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, בתגובה לירי של כ-180 רקטות לעבר ישראל.

בין יעדי הטרור שהותקפו עד כה בעזה - מתחם אימונים ואתרים תת-קרקעיים לאחסון וייצור אמצעי לחימה.

''צה״ל רואה בחומרה רבה את ירי הרקטות לעבר שטח ישראל ואזרחי ישראל, וערוך להמשיך בהגנה על אזרחי המדינה כמו גם לכל פעולה שתידרש'', נכתב בהודעת דובר צה''ל.

נציין כי הג'יהאד האיסלאמי השקיע זמן וכסף רב בהקמת האתרים התת-קרקעיים שהותקפו על ידי צה''ל, ונגרם נזק כבד, כלכלי ומבצעי, לארגון הטרור.

תיעוד: כך נראה הבית שנפגע מרקטה בנתיבות דוברות המשטרה

מאז שעות הבוקר המוקדמות נורו כ-180 רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום בגוש דן, לא מתקיימים לימודים וכמיליון תלמידים נותרו היום בבית.

רקטה פגעה ישירות בבתים במועצה האזורית אשכול, בנתיבות ובשדרות. נזק נגרם לבתים אך אין נפגעים בנפש.

צה''ל ממשיך לתקוף בעזה כל העת במטרה להשמיד יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי. ההסלמה החלה לפנות בוקר, לאחר שישראל חיסלה את בכיר ארגון הטרור בהאא אבו אל-עטא.

בעקבות חיסולו של המחבל והירי המתמשך לדרום ולמרכז, הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר בקריה בתל אביב. שר הביטחון החדש נפתלי בנט נמצא בקריה משעות הבוקר, שהה בבור והשתתף בדיון הקבינט ובהתייעצויות הביטחוניות עם ראש הממשלה וראשי זרועות הביטחון.

עד לשעה 10:30 טופלו 29 בני אדם על ידי חובשים ופראמדיקים של מד"א, ביניהם אדם אחד שנפגע מרסיסים במועצה האזורית באר טוביה, 15 נפגעים כתוצאה מחבלות בדרך למרחב המוגן ו-13 נפגעי חרדה.

בנוסף, ילדה בת 8 איבדה את הכרתה והתמוטטה בחולון בעת שהיתה בדרכה למרחב המוגן. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה עד להחזרת הדופק, ופינו את הילדה לבית החולים וולפסון במצב קשה ויציב כשהיא מורדמת ומונשמת.

הרמטכ"ל: אין לישראל עניין בהסלמה, אך אנחנו ערוכים לכל תרחיש לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן מסרו הצהרה מיוחדות בעקבות חיסול מפקד הג'יהאד הבכיר ברצועת עזה. נתניהו אמר כי "רב המחבלים הזה ירה מאות רקטות ותכנן עוד פיגועים. את מועד החיסול הציעו צה"ל והשב"כ - זיהו חלון הזדמנויות ייחודי".

ראש הממשלה סיפר כי פעולת הסיכול אושרה פה אחד בקבינט לפני עשרה ימים. "מי שחושב שהוא ייפגע בנו ולא ייענש - טועה", אמר נתניהו.

"ישראל אינה מעוניינת בהסלמה, אבל נעשה כל מה שיידרש כדי להגן על עצמנו", הבטיח. "אני אומר מראש, זה יכול לקחת זמן. דרוש קור רוח ואורח רוח".

נתניהו: מי שיפגע בנו - אנחנו נפגע בו לע"מ

הרמטכ"ל כוכבי אמר: "אבו אלעטא היה המפקד הבכיר של הג'יהאד ברצועה. הוא האיש שאחראי למרבית הפיגועים שיצאו מהרצועה במהלך השנה האחרונה ולפני כן. הוא אחראי לאירועי צליפה וירי, ולעשרות רבות של אירועי ירי רקטי. הוא אחראי לירי הרקטי לפני 10 ימים ולעוד סדרה ארוכה של פיגועים

"רב המחבלים תכנן בימים האחרונים להוציא לפועל פיגועים ולאור הזדמנות שנוצרה המלצנו לדרג המדיני על הפעולה. אנו נערכים להסלמה למרות שאין לנו עניין בה, אם נצטרך - נעבור לסיכולים ממוקדים", הוסיף כוכבי.

ראש השב''כ ארגמן אמר כי ''הסיכול היה בעיתוי הנכון ביותר משיקולים מבצעים. אתמול בלילה הסתדרו הכוכבים''.

"הגענו למיטה שבה הוא ישן ולחדר הקטן שלו, הוא עבר בעת האחרונה בין דירות מסתור. אנחנו יודעים להגיע לכל גורם שמנסה לערער את ביטחון ישראל", הבטיח ארגמן.

ראש השב"כ: "הסיכול התאפשר כתוצאה מעבודת מודיעין מאומצת" לע"מ

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו