איזנקוט ונתניהו התנגדו לחיסול לפני שנה

חודש לפני סיום תפקידו הציע ליברמן לחסל את אבו אל-עטא, נתניהו התנגד והרמטכ''ל לשעבר איזנקוט התנגד עוד יותר.

ערוץ 7 , י"ד בחשון תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג/TPS

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן דרש לפני כשנה לחסל את בכיר הג'יהאד האיסלאמי האא אבו אל-עטא, אולם נתקל בהתנגדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט.

''חודש לפני סיום תפקידו ליברמן אכן רצה לחסל את אבו אל-עטא, נתניהו התנגד אבל הרמטכ''ל לשעבר איזנקוט התנגד יותר", צייץ בטוויטר הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות יוסי יהושוע.

''צודק ליברמן באומרו שאם נתניהו היה באמת רוצה לבצע את הפעולה הוא לא היה מסתתר מאחרי הרמטכ''ל ומורה לו לבצע", קובע יהושוע.

בראיון לאתר ''וואלה'' ברך היום (שלישי) ליברמן את כוחות הביטחון על חיסול המחבל הבכיר, אך מתח ביקורת על ראש הממשלה: "לפני שנה נתניהו התנגד לסיכול הממוקד שלו ועמד על הרגליים האחוריות. אני סברתי עוד לפני שנה שהגיע זמנו, אבל ראש הממשלה בכוח מנע את זה. עדיף מאוחר מאשר אף פעם".

ליברמן גם האשים את נתניהו בניהול "מדיניות של כניעה" מול ארגוני הטרור ברצועת עזה: "גם החודש מתכוונים לשלם עשרות מיליוני דולרים לידי חמאס בתוך הרצועה. אותם מיליונים לא משמשים למסכנים ונזקקים, הם קודם כל משמשים למערך הצבאי ולפעילים של חמאס.

''אני גם חושב שהייתה פה פגיעה קשה בהרתעה, היה פה אובדן ההרתעה ישראלית שמשפיע לרעה גם בזירות האחרות אבל כרגע, כפעולה, טוב שעשו את זה. טוב שחיסלנו את רב המחבלים הזה", הדגיש ליברמן.