אושוויץ
אושוויץ צילום: רויטרס

בלוגר נסיעות בשם אטוק אפיל שביקר במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בחר להעלות תמונה מאתר ההשמדה ההמוני עם ברווז גומי ועליו כובע אדום.

"רכבות מלאות אנשים הגיעו מדי יום והופרדו מיד בין 'כשיר' ו'לא כשיר'. ההחלטה היתה לפי תוחלת החיים הצפויה, בעוד אלו שנמצאו לא כשירים נשלחו ישירות אל תאי הגזים", כתב הבלוגר לצד התמונה.

התמונה עוררה זעם רב בקרב משתמשי הרשתות החברתיות שטענו כי מדובר בחילול מקום בו נרצחו מיליוני בני אדם, והפיכתו לאתר שעשועים.

ראשי מוזיאון אושוויץ-בירקנאו צייצו בחשבון הטוויטר של המחנה תמונה של הברווז על רקע המחנה וכתבו כי "מה אם מישהו שמטייל עם ברווז גומי ומשתמש בו לאינסטגרם אמנותי, מגיע למוזיאון אושוויץ? האם ברווז הגומי מול הכניסה לשער המוות אינו מכבד את המקום – אפילו ללא כוונה? או האם זו תופעת לוואי של העולם הוויזואלי בו אנו חיים שעלינו לקבל או לדחות?".

משתמשי רשתות חברתיות רבות תייגו את התמונה וטענו כי "אינה מכובדת ולא הולמת לחלוטין". אחד המשתמשים כתב "לא יכול להיות שהם כאלו בורים או לא מודעים להיסטוריה ולסבל שהיו במקום הזה. לפעמים צריך לקחת צעד אחורה מעוד לייק ברשתות החברתיות".

בעקבות הסערה החליט הבלוגר אטוק אפיל להסיר את התמונה מחשבון האינסטגרם שלו והתנצל. "כוונת הפוסט שלי לא היתה לא לכבד או לייצור מחלוקת סביב הנושא. התנצלותי הכנה בפני מוזיאון אושוויץ-בירקנאו על אי הנוחות ובפני כל האנשים שחשו נפגעים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו