נס ציונה. משחקה יתבטל?
נס ציונה. משחקה יתבטל? צילום: FIBA.BASKETBALL

הביטול האירופי הראשון? עולם הספורט הישראלי במתח שיא בשל ההסלמה ומטח הירי הבלתי פוסק על כל חלקי הארץ והדרום בפרט.

לא רק מצבם של האזרחים הרבים, השחקנים ובני משפחותיהם הוא שמטריד את ראשי עולם הספורט הישראלי, כי אם גם ביטולים אפשריים של משחקים אשר היו אמורים להתקיים בימים הקרובים בארץ.

ראשי הספורט חוששים כי המצב שהתרחש בארץ ב-2002/3 יחזרו על עצמם ויכריחו אותם לארח משחקים בינלאומיים בחו"ל, רחוק מהבית.

ראשונה שעשויה לספוג את מחיר הטרור היא עירוני נס ציונה. הכתומים מנס ציונה היו אמורים לארח מחר את משחקם הרביעי במסגרת שלב הבתים של היורופקאפ, כאשר יריבתם קפפנברג האוסטרית כבר הגיעה לשדה התעופה בדרכה לישראל ולאחר דחיית פיב"א את המשחק ביניהן ב-24 שעות, שבה על עקבותיה.

כעת מאיימים האוסטרים כי לא יגיעו כלל למשחק אשר נדחה ליום חמישי הקרוב כשבהודעה מטעמם שנכתבה ברשתות החברתיות נכתב כי "למרות שמדובר במציאות עצובה לאנשים באזור, אנחנו לא יכולים להרשות לקבוצה שלנו להגיע לישראל בתנאים הנוכחיים. הביטחון של השחקנים שלנו מעל הכל. הקבוצה כעת בשדה התעופה בוינה, ותחזור לקפפנברג".

בנס ציונה שמחזיקים במאזן מושלם במפעל האירופי הרביעי בחשיבותו לא מתרגשים מההודעה של האוסטרים, כשאמרו כי הדבר מתואם מול פיב"א ואיגוד הכדורסל האוסטרי וכי הגעתה של הקבוצה האורחת תהיה בכפוף להחלטות פיקוד העורף ופיב"א.

בתוך כך, גם יתר המשחקים הבינלאומיים של קבוצות הכדורסל המשחקות במפעלים האירופיים נמצאים בסכנה, כאשר מי שכבר הגיעה לארץ על אף המצב היא וירטוס בולוניה האיטלקית שאמורה לשחק מול מכבי ראשון לציון מחר. בוירטוס לא חוששים מהמצב אך גם ראשי מפעל היורוקאפ עוקבים בדריכות אחר המצב הביטחוני והחלטה תתקבל בקרוב.

קבוצה נוספת שתגיע לישראל מאוחר יותר היום היא מנרסה הספרדית, שאמורה לשחק מחר נגד הפועל חולון. עוד לפני היציאה מספרד, שוחחו בספרד עם ראשי ליגת האלופות של פיב"א, וכמו במקרה של ראשון לציון, גם כאן שוקלים אפשרויות שונות, כולל העברת המשחק לאולם אחר בישראל שנמצא מחוץ לטווח הטילים, אך עדיין לא התקבלה החלטה בנושא.

גם משחקי הכדורגל הבינלאומיים עדיין בסכנת ביטול או לכל הפחות העתקה, כשגם במקרה הזה החלטות עדיין לא התקבלו וכל המעורבים בדבר עוקבים בדריכות אחר כל התפתחות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו