פגיעת רקטה בבית בנתיבות
פגיעת רקטה בבית בנתיבות צילום: דוברות המשטרה

שדולת השמאל היהודית-אמריקנית ג'יי סטריט מפרסמת הערב (שלישי) הודעה בה היא מגנה את ירי הרקטות על ישראל וקוראת לנקיטת צעדים למניעת המשך ההסלמה.

בהודעה נאמר עוד, "אנו מודאגים מההסלמה האחרונה במסגרתה שיגר ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי כ-200 רקטות אל העורף הישראלי, בעקבות חיסול אחד ממנהיגיו ומגנים בתוקף את שיגור הרקטות במטרה לפגוע באזרחים ישראלים".

"בשעה זו, מחשבותינו עם תושבי דרום ומרכז ישראל ועם כוחות הביטחון הישראלים, כמו גם עם כל האזרחים בשני צידי הסכסוך", הוסיפו בשדולה.

בג'יי סטריט מדגישים, "אנו תומכים בזכותה של ישראל להגן על עצמה כנגד פעולות טרור וקוראים למנהיגים הפלסטינים ולקהילה הבינלאומית לנקוט בכל צעד אפשרי בכדי למנוע התדרדרות נוספת של המצב. פעם אחר פעם, חזינו בהסלמות ביטחוניות שלא רק שלא סייעו במציאת פתרון, אלא הביאו עוד סבל וחוסר יציבות לישראלים ולתושבי עזה גם יחד".

עם זאת רומזים שם גם להיבטים הפוליטיים של האירוע, "במיוחד כעת, בתקופה הרגישה והחשובה של המהלכים להקמת ממשלה חדשה אנו מפצירים בממשלה היוצאת לשתף במהלכים מנהיגים מכל הספקטרום הפוליטי. זאת בכדי להבטיח את אמון הציבור והמערכת הפוליטית בכך שההחלטות המתקבלות בתקופה הרגישה הזו, מבוססות אך ורק על שיקולי ביטחון".