אלקין: ''אל-עטא ניסה לפוצץ את הגזרה, הגיע זמנו להיפרד מהעולם''

השר זאב אלקין סיפר על בכיר הג'יהאד שחוסל אתמול: "כל פעם שניסינו להרגיע את הגזרה הדרומית, אל-עטא ניסה להצית אותה כתפיסת עולם''.

ערוץ 7 , ט"ו בחשון תש"פ

אלקין: ''אל-עטא ניסה לפוצץ את הגזרה, הגיע זמנו להיפרד מהעולם''-ערוץ 7
תקיפה בעזה
צילום: מג'די פתחי/TPS

השר להגנת הסביבה זאב אלקין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הזהיר כי אם חמאס לא יפעל להפסקת הירי של הג'יהאד האיסלאמי - הוא ייפגע.

"הוא לא חסין. אנו רואים בחמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה", הדגיש אלקין בריאיון ליעקב אייכלר בתוכנית "כאן הלילה" ברשת ב'.

אלקין הגיב על אמירת דובר צה"ל ולפיה הצבא לא חזר למדיניות הסיכולים הממוקדים, ואמר: "אנחנו אף פעם לא עזבנו אותה. מדינת ישראל יודעת לבוא חשבון עם מי שצריך, היא יודעת להרוג מחבלים שמתכננים לבצע פיגועים ואף אחד לא חסין". יחד עם זאת הוסיף השר: "אנחנו לא מחפשים הסלמה".

על הרמיזות מצד פוליטיקאים כי חיסול אבו אל-עטא דווקא עכשיו נבע משיקולים פוליטיים לצרכים ביטחוניים, אמר אלקין: "האמירה הזאת, שנאמרה בשעות הראשונות של האירוע, היא אמירה אומללה ולא היה לה מקום. כולם ראו היום את הרמטכ"ל ואת ראש השב"כ במסיבת העיתונאים – גם הם משחקים משחק פוליטי?". לדברי השר חיסול אבו אל-עטא תוכנן תקופה ארוכה ובקפידה.

חבר הקבינט מדיני-בטחוני ציין כי לא הופתע שארגון הטרור שיגר רקטות רבות אל עבר ישראל: "אנחנו יודעים מה היכולות של הג'יהאד, זה לא מגיע לקצה גבול היכולות שלו. זה ארגון שמחזיק לא מעט טילים שמכוונים אל עבר ישראל. אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק, לכן הדיונים על חיסול אבו אל-עטא היו כל כך רציניים והייתה פה עמדה משותפת של כל גורמי הביטחון שנכון לעשות את זה למרות המחיר שיהיה ולמרות הזעם שיהיה בג'יהאד".

על דמותו של בכיר הג'יהאד והסיבות שהביאו לחיסולו אמר אלקין: "כל פעם שניסינו להרגיע את הגזרה הדרומית, אל-עטא ניסה להצית אותה כתפיסת עולם. חלק מזה זה אידיאולוגיה של הג'יהאד ואיראן וחלק מזה זה הכוונה של איראן. הוא היה אדם שניסה לפגוע ולפוצץ את הגזרה בכל הזדמנות ולכן הייתה המלצה חד משמעית שהגיע זמנו להיפרד מהעולם - בסיוע צנוע שלנו הוא נפרד מהעולם הזה".