הבית שבו ישן אבו אל-עטא בעזה
הבית שבו ישן אבו אל-עטא בעזה צילום: reuters

גורמים בג'יהאד האיסלאמי סיפרו לרשת i24NEWS כי מספר דקות לפני החיסול של בהאא' אבו אלעטא נכנס רחפן של צה"ל לתוך הדירה, על מנת לוודא את מיקומו המדויק של המחבל.

כבר לפני כשבוע וחצי, לאחר ירי הרקטות ביום שישי על שדרות, חג מזל"ט מעל ביתו של אבו אלעטא ומעל בתיהם של שלושה בכירים נוספים בג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה.

תקופה ארוכה עקבו צה''ל והשב"כ אחר המחבל הבכיר שעמד מאחורי פיגועי טרור רבים נגד ישראל. אתמול בשעה 04:00 לפנות בוקר זוהתה הזדמנות לחסל אותו עם מינימום פגיעה בבלתי מעורבים. אשתו נהרגה גם היא בעת החיסול שבוצע על ידי טיל ששיגר מטוס של חיל האוויר ישירות לתוך חדר השינה.

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס הבוקר (רביעי) לראשונה לאירועים הביטחוניים ולמתקפת הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, מאז חיסולו של המחבל.

״אתמול לפנות בוקר ביצעו צה״ל וכוחות הביטחון פעולה חיונית לביטחון ישראל. בהאא אבו אל-עטא היה אדריכל טרור של הג׳יהאד האיסלאמי שפעל נגד אזרחי ישראל. הוא חוסל. עשינו את זה אתמול, ולא נהסס לפעול גם בעתיד", אמר בנט.

שר הביטחון השמיע איום למחבלים ולארגוני הטרור, ''הבוקר אנחנו שולחים מסר ברור לכל אויבינו, בכל הגזרות: מי שמתכנן לפגוע בנו ביום, לעולם לא יהיה בטוח שיעבור את הלילה. הייתם ותישארו על הכוונת.

''מפקדי צה״ל, ובראשם הרמטכ״ל, לצד ראשי זרועות הביטחון, עושים הכל כדי שכולנו נוכל להמשיך לישון בשקט״, הוסיף השר בנט.

הרב פרץ: שדרות - הברומטר של עם ישראל

מטחי הרקטות לעבר ישראל נמשכים גם הבוקר, וכך גם תקיפות צה''ל נגד מחבלים ויעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי. אזעקות נשמעו בין היתר באשקלון, בשדרות וברחבי עוטף עזה. את מרבית השיגורים מיירטת מערכת ''כיפת ברזל''.

החל מאתמול בשעות הבוקר ועד לשעה זו זוהו כ- 240 שיגורים משטח רצועת עזה שחצו לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו עשרות שיגורים ואחוזי היירוט עומדים על כ-90%. כ-60% מכלל השיגורים נפלו בשטחים פתוחים. עשרות רקטות התפוצצו בשטח הרצועה.

תיעוד: הרקטה פגעה מול הרכב חדשות 13