מורן כהן
מורן כהן צילום: מורן כהן

מי שנתקל בכוכבת האינסטגרם מורן כהן, בת 36, נשואה + 2, לא יוכל לדמיין מה עומד מאחורי הפיד המעוצב שלה.

כהן אינה עוד בלוגרית אופנה מוכרת. את דרכה בעולם הרשתות החלה דווקא בגלל טרגדיה שפקדה אותה תוך הליך עמוק של התחזקות ואמונה.

מתוך האנסטגרם של מורן כהן
מתוך האנסטגרם של מורן כהן צילום: מורן כהן

כהן נולדה וגדלה כבחורה חילונית לכל דבר ואט אט מצאה עצמה מתענגת על שמירת שבת ומאמצת לעצמה מנהגי כשרות והלכות שונת. השינוי שחל בה, קרה מבפנים, ללא מפגש עם רב או אירוע מחולל תפנית משמעותית.

כשנישאה וציפתה לפרי בטן ראשון, התרגשה כהן כמו כל אישה שעתידה להפוך לאם. ההריון וכל הבדיקות שבמהלכו היו תקינים, כך גם התינוקת המקסימה שנולדה - שירה.

כחודש ומחצה לאחר הרגע המשמח, החלה מורן להבחין בתגובות לא רגילות אצל שירה הקטנה שעוררו בה חששות לגבי מצבה הרפואי. לאחר בדיקה קצרה אצל רופאת המשפחה, מצאה את עצמה מורן, מובהלת עם בתה שירה לחדר מיון לבדיקות מקיפות בניסיון לגלות מה גורם לתופעות הפרכוסים אצל שירה הקטנה.

מרגע זה התהפכו חייה של מורן והיא מצאה את עצמה מתגוררת בבית החולים תקופה ממושכת לצד בתה שטופלה בשלל תרופות, אבחונים ובדיקות חוזרות.

מורן ובתה שירה
מורן ובתה שירה צילום:מורן כהן

מורן, שהחליטה לא להיכנע לצער ולכאב, החלה מתחזקת עוד יותר ומצאה את עצמה מכסה את ראשה וקושרת מטפחות צבעוניות. בדיוק אז, פרץ האינסטגרם במלא העצמה לתודעת הציבור ומורן החלה משתפת תמונות של כיסוי הראש החדש שלה. השיתוף ותגובות העוקבות שבאו בעקבותיו, עזרו לכהן לצלוח את תקופת שהייתה עם בתה בבית החולים ולהפיג את הבדידות שבין הכתלים העצובים.

"חשוב לי שאנשים ידעו שהרשתות החברתיות יכולות להפוך למקור זיכוי הרבים ואפשר להפיק הרבה טוב בעזרת הפצת מסרים של התחזקות ואמונה". מבקשת מורן להדגיש ומספרת שבאותם ימים, יצרה קשר עם הרב יגאל כהן שעודד אותה לפרסם תמונות של כיסוי ראש וסרטוני הסברה לקשירת מטפחות לזיכוי הרבים.

תוך זמן קצר הפך חשבון האינסטגרם של מורן לפופולרי ביותר ומונה כיום 22.5 K עוקבות שנהנות מסרטוני הדרכה לקשירת מטפחות, פוסטים בנושאי אופנה צנועה ולייף סטייל לציבור הדתי.

פוסטים של אופנה צנועה
פוסטים של אופנה צנועה צילום: אנסטגרם מורן כהן

זיכוי הרבים בכיסוי ראש הפך לעסק של ממש גם מחוץ לפיד שכל פעילותו מוקדשת לרפואתה של שירה. כהן, מעבירה סדנאות לקשירת מטפחות בהן היא מלמדת כיצד לבחור מטפחת מתאימה ואיזה סוג קשירה להתאים לבגד ולמבנה הפנים. כשמגיעות אליה נשים שמכסות את הראש לראשונה, מבקשת מהן מורן להקדיש את המצווה לרפואתה של שירה.

קשירת מטפחת
קשירת מטפחת צילום: מורן כהן
קשירת מטפחת
קשירת מטפחת צילום: מורן כהן

לרפואת שירה שרה אפרת בת מורן מוריה