השר בנט לתקשורת הזרה:
נצוד כל מחבל עד שילדינו יהיו מוגנים

''אם מדינות העולם לא יתייצבו יחד איתנו נגד הטרור האיסלאמי, גם הן יחושו את זעמו״, הזהיר שר הביטחון.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תש"פ

שר הביטחון נפתלי בנט העביר בצהריים (רביעי) מסר למדינות העולם באמצעות כלי התקשורת הזרים.

״במהלך 24 השעות האחרונות מחבלי הג'יהאד האיסלאמי שיגרו מעל 250 רקטות וטילים על ישראלים. על המשפחות שלנו, על הילדים שלנו", אמר בנט.

''אבל המחבלים הללו לא רק הורגים ישראלים. למעשה, הם הורגים את האנשים שלהם, בעזה. במחיר של כל רקטה שנורתה לישראל, הם היו יכולים לבנות עוד כיתת לימוד בעזה''.

בנט הדגיש: ''כוחות הביטחון הישראלים יצודו כל מחבל, עד שילדינו יהיו בטוחים ומוגנים. מדינות העולם חייבות להתייצב יחד כנגד הטרור האיסלאמי הקיצוני, אחרת גם הן יחושו את זעמו״.

גם בשעות אלו נמשכת מתקפת הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, ובמקביל צה''ל מגביר את תקיפת יעדי הטרור ברצועה.

כלי טיס של צה״ל חיסל בצהריים שני מחבלים של הג'יהאד האיסלאמי שעסקו בהכנות לשיגור טילי נ״ט. זמן קצר קודם לכן התפוצצה רקטה בחצר מפעל באזור התעשייה בשדרות. אין נפגעים בגוף. נזק קל נגרם למפעל.

כוכבי בעוטף עזה
צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר היום סייר הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי בגזרת אוגדת עזה בליווי מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו ומפקדי החטיבות באוגדה.

הרמטכ"ל קיים הערכת מצב עם המפקדים בשטח ושמע ממפקדי החטיבות המרחביות את עיקרי תמונת המצב הגזרתית ואת אופן היערכותם למול האיומים מצד ארגון הג'יהאד האיסלאמי, בדגש על איומי הנ״ט והצליפה.

כוכבי הביע את הערכתו הרבה לעשייתם של המפקדים והלוחמים לשמירה על הביטחון באזור עוטף עזה.