החתונה שעברה מברור חיל לירושלים

הרב שמואל נתנזון, ראש מכינת ידידיה בבית שמש, מספר על החתונה המיוחדת של ישי עוזרי ומוריה בן חמו.

הרב שמואל נתנזון , ט"ו בחשון תש"פ

הרב נתנזון עם הזוג המאושר
הרב נתנזון עם הזוג המאושר
צילום אירועים Story

אנחנו חיים בדור של גאולה.

כמו הרבה אחרים, קיבלתי אתמול את הפוסט הבא: "עם ישראל היקר! אחותי אמורה להתחתן היום באולם 'ארבע עונות' בברור חיל בדרום. בגלל המצב הביטחוני אי אפשר לקיים אותה שם. אנחנו מחפשים אולם שפנוי הערב באיזור ירושלים, ממש נשמח לעזרתכם! שיראל".

פוסט קצר שמכניס אותנו אל המורכבות הכל כך לא פשוטה של מציאות החיים, חתונה, חתן וכלה, יום החתונה, קמים בבוקר אחרי חודשים של התארגנויות והכנות, ופתאום בבוקר החתונה, המציאות השתנתה.

כמו כולם קיבלתי את הפוסט, אבל בשונה מהאחרים, לי יש תפקיד, אני הרב המקדש, החתן, בוגר המכינה שלנו מכינת ידידיה, מה יהיה שאלתי את עצמי? החתונה תתקיים? זה יהיה שמח או "בערך" עם המצב והשינויים של הרגע האחרון?

כמה שעות אחר כך כבר קיבלתי מאביו של החתן את ההודעה הבאה: "חברים ומשפחה יקרים, חתונתם של מוריה בן חמו עב"ל ישי משה עוזרי מדלגת לאולמי אופוריה בירושלים בכתובת פייר קניג 39 .

הלו''ז נשאר כמתוכנן, נתחיל קבלת פנים בשעה 18:30 והחופה תתקיים בזמן בשעה 19:00. נשמח לראותכם בין אורחינו".

ברוך ה', לא אלמן ישראל ואפילו קצת יצא לטובה, ירושלים קרוב יותר הביתה מברור חייל בדרום.
חייכתי לעצמי בלב...

וכך פתחתי את החתונה:

היינו אמורים להיפגש הערב כולנו באולם ארבע העונות בקיבוץ ברור חיל שבדרום, ובמקום זה אנחנו בהתראה של כמה שעות נפגשים כאן בירושלים עיר הקודש.

אנחנו חיים בדור של גאולה, כאשר חיים בדור של גאולה לא תמיד שמים לב לזה, שגרת החיים וטרדות היום יום לא תמיד נותנות לנו לראות את המהלך האלוקי הגדול בו אנחנו נמצאים, חורבן בית שני היה בשנת שבעים לספירה (לפני 1949 שנים).

אחת הדמויות המזוהות ביותר עם החורבן הינה רבן יוחנן בן זכאי, הוא זה היוצא מירושלים השרופה והחרבה והולך ומקים את יבנה וחכמיה, הוא זה המלמד את העם איך משנים את סדרי החיים ומתנהגים במציאות של חורבן בלי ירושלים ובלי המקדש.

אין דמות המזוהה לנו עם חורבן בית שני יותר מרבן יוחנן בן זכאי.
מדהים לראות בגמרא במסכת סנהדרין, שם אומרת הגמרא, שחובה על האדם לחפש לעצמו בית דין יפה, מקום שילמד אותו את ההשלכות ואת דרכי החיים, ולא מסתפקת הגמרא רק באמירה זו אלא נותנת דוגמאות איפה תוכל למצוא את כל אחד מבתי הדין הגדולים. (צריך לזכור אנחנו אחרי החורבן הנורא, אין ירושלים אין מרכז אחד גדול בו יושבים החכמים כול ולשם מתקבץ העם כולו).

ואומרת הגמרא, אתה רוצה להגיע לרבן יוחנן בן זכאי? לגדול הדור? איפה תמצא אותו? לאן הולך רבן יוחנן כשנאלץ הוא בעקבות החורבן לעזוב את ירושלים? אומרת הגמרא "לך אחריו לברור חיל" אתם שומעים, שאלתי את הקהל הרב בחתונה, כשיש חורבן עוזבים את ירושלים והולכים לברור חיל, ואני שואל אתכם קהל קדוש, אם כשיש חורבן עוזבים את ירושלים והולכים לברור חיל, אז שנים אחר כך כשיש גאולה מה עושים?

וכולם ענו את המובן כל כך: עוזבים את ברור חיל ועולים לירושלים.

כמה חשוב דווקא בשעות אלו סיימתי ואמרתי, שעות שרבים רבים מאחינו בדרום ובמרכז יושבים במקלטים, שואלים הם ושואלים כולנו מה יהיה? לאיפה זה יתפתח? דווקא עכשיו חשוב לא רק לראות את הפרטים ולשמוע חדשות, אלא להרים את הראש, לראות את הגאולה הגדולה שמתרחשת לנגד עיננו, זכינו לחיות בדור של גאולה, רק צריך להרים את הראש ולראות את זה.

מזל טוב גדול לכולם ובציפיה שנזכה לגאולה השלימה במהרה בימינו אמן!

החתונה המיוחדת של ישי ומוריה
צילום: צילום אירועים Story