רקטות ללא הפסקה
360 שיגורים לעבר ישראל, צה"ל תוקף

בשעות הערב התגברו שיגורי הרקטות בעיקר לעבר אשדוד ואשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות. עד כה חוסלו למעלה מ-20 מחבלים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תש"פ | עודכן: 21:00

360 שיגורים לעבר ישראל, צה"ל תוקף-ערוץ 7
רקטות לילה עוטף עזה
צילום: Nati Shohat/Flash90

ארגוני הטרור מגבירים הערב (רביעי) את ניסיונות הירי לעבר אזור אשקלון ואשדוד.

עשרות רקטות נורו בתוך כשעה לעבר שתי הערים, רובן יורטו יורדו על ידי מערכת כיפת ברזל.

החל מאתמול בשעות הבוקר ועד לשעה 17:30 זוהו כ-360 שיגורים משטח רצועת עזה שחצו לשטח ישראל.

לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגורים רבים ואחוזי היירוט עומדים על למעלה מ-90%. כ-60% מהשיגורים נפלו בשטחים פתוחים. בצה''ל מדגישים כי יש להמשיך ולהישמע להנחיות פיקוד העורף.

צה"ל תקף מאז שעות אחר צהריים מספר יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות שנמשך כל העת. בין יעדי הטרור הותקפו מתחם צבאי ומתחם אימונים של חטיבת העיר עזה המשמש גם לייצור קני שיגור ורכיבי רקטות.

מתחילת ההסלמה חוסלו כ-20 מחבלים רובם חברי הארגון.

המחבלים שחוסלו בפעילות צה"ל
צילום: דו"צ

מנהיג הג'יהאד האסלאמי, זיאד נח'אלה, יוצא הערב לקהיר, שם ייפגש עם ראשי המודיעין המצרי במסגרת הניסיונות להביא לרגיעה בעזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מוקדם יותר דיונים ביטחוניים עם שר הביטחון, הרמטכ״ל, ראש השב״כ, ראש המל״ל ובכירי מערכת הביטחון במפקדת פיקוד הדרום.

בתום הדיונים אמר נתניהו, "סיימנו עכשיו התייעצות ביטחונית כאן בפיקוד הדרום עם שר הביטחון, הרמטכ״ל, ראש אמ״ן וראש השב״כ. סיכמנו על צעדי ההמשך. יש כאן הישג גדול של מדינת ישראל לחיזוק נוסף של ההרתעה שלנו. רבי המחבלים יודעים שאנחנו יכולים לשים אותם על כוונת ואנחנו אכן נשים על כוונת את כל מי שבא לפגוע בנו".

"מעבר לכך פנינו לא להסלמה אבל אנחנו נדע לעשות את כל הפעולות הדרושות שסיכמנו עליהן כדי להמשיך להגן על מדינת ישראל ואזרחיה", הוסיף נתניהו.

הוא ציין שארגוני הטרור צריכים לחשוש כעת כפליים. "יש כאן שינוי אמיתי של המשוואה משום שעכשיו יודעים ראשי המחבלים ואחרון הפעילים שלהם, שאנחנו יכולים להגיע אליהם לנקודות המסתור בדיוק כירורגי, ולפעול נגדם. זה שולל מהם את התחושה הזאת שהם יכולים לפעול נגדנו, נגד האזרחים שלנו, תוך כדי הסתתרות מאחורי האזרחים שלהם. זה שינוי של המשוואה כי הם כולם יכולים להיות על הכוונת. זה שינוי גדול מאוד, וזה מחזק מאוד את ההרתעה של ישראל ואת היכולות שלה מול המחבלים".

"אנחנו בעיצומה של מערכה, אנחנו מקווים שהיא תהיה קצרה ככל האפשר. פנינו אינם להסלמה, אבל אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להחזיר את השקט והביטחון לתושבי הדרום ולתושבי ישראל. אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה. אני רוצה לברך אתכם, את הרמטכ"ל, את אלוף הפיקוד, את השב"כ ואת אמ"ן. יש כאן עבודה פנטסטית של המפקדים והחיילים", סיכם נתניהו.

שר הביטחון, נפתלי בנט, התייחס גם הוא להמשך הלחימה. "אנחנו נמצאים ביום השני של המערכה בעזה. ההישגים טובים - אדריכל הטרור של הג'יהאד האסלאמי חוסל, ויש הרתעה, אבל הדרך עוד לפנינו".

"אנחנו צריכים שכל מחבל וכל יזם טרור ידע שהוא נושא על גבו טיימר לסוף חייו, וההחלטה בידי כל בן אדם להחליט אם להמשיך בפעילות טרור ולסיים את החיים או לעזוב את הטרור. החלטה דומה יש גם לג'יהאד האיסלאמי כארגון.

''נראה כרגע שהג'יהאד האיסלאמי רוצה לגרור את תושבי עזה לנזקים הרבה יותר גדולים. זו החלטה שלהם האם הם יגררו את אזרחי עזה ותושביהם שלהם לדבר הזה. אנחנו מקווים שלא, אבל הם יישאו באחריות להחלטות שלהם בשעות הקרובות", דברי בנט.