הרב וידר בסעודה
הרב וידר בסעודה צילום: ישיבת הכותל

בישיבת הכותל מבית איגוד ישיבות ההסדר נערכה אתמול (רביעי) סעודה חגיגית לכבוד 15 תלמידים ובוגרים שעלו לישראל, מרביתם ממדינות צפון אמריקה.

האירוע נערך במעמד ראש הישיבה הרב ברוך וידר, ר''מים ועשרות מתלמידי הישיבה.

הרב וידר אמר כי "כל יהודי חייב להיות במצב של עלייה. גם אלו שכבר נולדו בארץ ומשפחותיהם עלו בעבר ארצה, אך עלייה מתמדת היא גם מחו"ל לארץ וגם בחיים המשותפים כאן בארץ ישראל – עלייה והתקדמות בכל התחומים".

הרב ראובן טרגין האחראי בישיבה על תוכנית בני חו"ל, ציין כי "בשבת האחרונה ציינו את שבת לך-לך בה העולה הראשון אברהם אבינו התווה לנו את הדרך. ממנו אנו לומדים שאפשר לעשות שליחות ציונית גם כאן בארץ. בישיבת הכותל התלמידים עוסקים יום יום בשליחות ציונית עם חבריהם לספסל בית המדרש וחבריהם לחדר, בלי צורך לטוס לשנת שליחות בחו"ל".

נציג העולים, ארי לוין, סיפר כי "הקשיים האובייקטיביים בהם נתקלים העולים ארצה הם רבים מאוד ואילולא התמיכה הגדולה של צוות הישיבה והתלמידים לא היינו מצליחים לעלות ולהיקלט בצורה כל כך משמעותית".

נציג התלמידים הישראלים, ידידיה וינברג, הוסיף כי "בחורי הישיבה שגדלו כאן בארץ נפעמים מהמהלך העצום שעושה בחור מגילם שגדל בחו"ל ועולה לארץ. החוויה המשותפת בישיבה חושפת אותנו לשיעור עצום בציונות ובמסירות נפש".

מוטי ג'רבי, מנכ"ל ישיבת הכותל סיכם את הערב באומרו: "זוהי התרגשות גדולה מאוד לראות מדי שנה מחדש את המשפחות והעולים החדשים שעלו וקבעו יתדות בארץ. מאות העולים שעלו ארצה מעקבות לימודיהם בישיבת הכותל מהווים מקור כוח ללימוד ולעשייה המשמעותית בישיבה במשך השנה כולה".