3 אתרים להשוואת ביטוחי רכב

עולם הביטוח מציע מגוון תוכניות ביטוחיות לרכב, הנמכרות הן באופן ישיר על ידי חברות הביטוח והן על ידי סוכני ביטוח עצמאיים מטעמם.

תגיות: ביטוחים
תוכן שיווקי , ט"ז בחשון תש"פ

3  אתרים להשוואת ביטוחי רכב-ערוץ 7
ביטוחים
צילום: unsplash.com

תכניות הביטוח לרכב הן מוצר מורכב הכולל כיסויים רבים, תקרות לסכומי פיצוי, השתתפות עצמית ואפשרות לביטולה ומרכיבים רבים נוספים המשפיעים על איכות התכנית וכמובן גם על מחיר ביטוח הרכב שלכם.

ההשוואה בין התכניות השונות עשויה להיות מבלבלת לצרכן שכן לעתים קרובות התכניות המוצעות על ידי חברות שונות, אינן דומות במרכיבי הכיסוי שלהן, ועל כן המחיר לבדו אינו מהווה גורם יחיד בהחלטה.

שלושה אתרי אינטרנט מובילים כיום הרימו את הכפפה ויצרו מנגנון השוואה של ביטוח רכב, במסגרתו יכולים הגולשים לערוך השוואה מובנית בין חברות הביטוח וליהנות מהצעות לביטוח בהתאמה אישית. חשוב לדעת כי גם באתרי חברות הביטוח ניתן לקבל הצעה ואף לרכוש ביטוח לרכב מכל סוג, אולם אתרים אלה נועדו לקדם את התכניות הנמכרות על ידי חברות הביטוח ואינן מספקות מידע בלתי תלוי לגולשים.

אתר WOBI- אתר WOBI הוא האתר הוותיק והמוכר בין אתרי השוואות מחירי הביטוח לרכב. באתר ניתן להשוות בין תכניות חובה וצד ג' ובין תכניות חובה וביטוח מקיף. ההשוואה מתבצעת באמצעות הזנת נתונים על ידי הגולש, כאשר הנתונים כוללים את נתוני הרכב ונתוני הנהג העיקרי ברכב. האתר מביא בחשבון פרמטרים רבים בניהם קיום של מערכות אבטחה מפני תאונה או מפני גניבה של הרכב, כמות הנוהגים ברכב, עבר ביטוחי שלהם, אופי השימוש ברכב (פרטי או עסקי) והאם קיים רכב נוסף ברשות המבוטח.

על מנת לקבל את ההצעות יש להזין פרטים מלאים, לרבות מספר נייד אליו נשלח קוד אישור אשר עם הזנתו יעלה האתר עד 9 הצעות מחיר שונות לביטוח שנדרש. ההצעות הן הצעות מדויקות ומחייבות על פי הנתונים שנמסרו.

אתר וובי עשיר בתוכן ומידע ומסייע לגולשים בטיפים, למידת ההבדלים בין הביטוחים והפרמטרים השונים בין מרכיבי הביטוח.

אתר סופרמרקט - אתר סופרמרקט לצרכנות פיננסית הוא אתר המאפשר קבלת הצעות מחיר לביטוחי חובה+ צד ג' וחובה+ מקיף, באמצעות תשאול קצר ובסיסי למדי. האתר מעלה מספר הצעות מחיר באופן ישיר וללא צורך בהרשמה או קבלת קוד לנייד. יחד עם זאת חלק מן ההצעות חוזרות על עצמן ומדובר בהערכות מחיר בלבד שכן אינן כוללות את כלל הנתונים הנדרשים לקביעת מחיר סופי.

האתר מעניין וכולל מידע בתחומים רבים נוספים בניהם פנסיה ותכניות חיסכון, ביטוחי דירה ונושאים נוספים.

אתר UCOMPARE- אתר UCOMPARE הוא אתר המספק מידע והצעות מחיר מכל תחומי הביטוח בניהם ביטוח הרכב. האתר פשוט וידידותי למשתמש ומספק הצעות מחיר לביטוח במהירות, ותוך איסוף נתונים מועט בלבד. האתר מספק הצעות לביטוח חובה בלבד, ומקושר למאגרי כלל חברות הביטוח המובילות.

אתר דל למדי בהיבט התכנים המוצעים בו ואינו מספק בשל השוואה לתכנית ביטוחית אחת בלבד.

חשוב לדעת כי אתרי ההשוואות מתייחסים למחירים הקבועים בחברת הביטוח ללקוחות חדשים, אינם מביאים בחשבון הצעות לחידוש ביטוח הרכב אשר מטבעם הן מוזלות מעט מן ההצעות הכלליות. ניתן להיעזר באתרי השוואת המחירים על מנת לקבל מידע והערכה, אולם לא תמיד מומלץ להקיש על כפתור הרכישה, ולעתים בירור נוסף ושיח עם נציגי השירות והמכירה של חברות הביטוח ישיגו הנחה נוספת ומחיר נוח יותר לתכנית הביטוח.

בכל מקרה אף אחד מן האתרים לא אפשר את ההפרדה בין ביטוח החובה לביטוחים הנוספים מקיף וצד ג' - מה שיכול להיות מהותי בעת רכישת הביטוח.