אבי דיכטר: מחבל שמבצע פיגוע - דמו בראשו

סגן שר הביטחון הבהיר כי "מדינת ישראל לא תשב מנגד בזמן שרקטות משוגרות כדי לרצוח באנשיה, אלא תבוא חשבון עם מבצעי הטרור ושולחיהם".

תגיות: אבי דיכטר
אבי דיכטר , ט"ז בחשון תש"פ

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: ראובן סגרון/TPS

המסר שלנו חד וברור: מחבל שמבצע או משלח אחרים לפגוע בישראלים - דמו בראשו.

החמאס למד זאת על בשר מחבליו. רוצחי הג'יהאד האסלאמי, ובראשם בהאא אבו אל עטא, שבנה על רצח וחיי נצח, קבלו מצה״ל והשב״כ תשובה מוחצת שמולנו זה עובד אחרת.

מדינת ישראל לא תשב מנגד בזמן שרקטות משוגרות כדי לרצוח באנשיה, אלא תבוא חשבון עם מבצעי הטרור ושולחיהם. מחבלי הג׳האד שלא חדלו לשגר רקטות לעבר בתינו וילדינו, הוכו קשות בידי צה״ל עד שפנו למתווך המצרי בבקשה להסדיר הפסקת אש.

יעדי המבצע היו ברורים: לחסל את רב המחבלים, לקצר ככל האפשר את הזמן שבו ישגרו רקטות מעזה, ולהרתיע את החמא״ס מלהצטרף לירי הג׳האד האסלאמי.

הגם שהיו אלה יומיים קשים לתושבי ישראל בכלל והישובים הקרובים לעזה בפרט, הרי שהמשמעת שהפגינו התושבים והעבודה המקצועית של לוחמי ״כיפת ברזל״, מנעו ממחבלי הג׳האד להתהדר במה שכל כך רצו : הרוגים ישראלים.

נבהיר בצורה ברורה: אין שום תנאי מקדים להפסקת האש! התנאי היחיד הוא שמחבל שינסה לפגוע בנו, דמו בראשו. מחבל שיבקש לפגוע בישראל, נפגע בו קודם, על פי הכלל של ״הקם להורגך...״ או כפי שזה בערבית: ״קבל מא יתעשאני, בתגדה...״ (לפני שיבקש לאכול אותנו לארוחת הערב, נאכל אותו לצהרים).