מחר: אין לימודים בעוטף עזה ובשדרות

בעקבות האזעקות שנשמעו הערב והרקטות ששוגרו מעזה, ראשי הרשויות בעוטף החליטו שלא לפתוח מחר את בתי הספר וגני הילדים.

אורלי הררי , ט"ז בחשון תש"פ

כיתה
כיתה
צילום: ISTOCK

ראשי הרשויות האזוריות בעוטף עזה החליטו כי מחר (שישי) לא יתקיימו לימודים בבתי הספר ובגני הילדים.

ההחלטה התקבלה בעקבות האזעקות שנשמעו הערב באזור והרקטות ששוגרו מעזה.

''אנו עומדים בקשר עם צה"ל ובוחנים את ההתפתחויות. כרגע אין שינוי בשאר הנחיות ההתגוננות. ההחלטה התקבלה מתוך דאגה לתלמידים ולצוותים החינוכיים", אמרו ראשי הרשויות מאשכול, שדות נגב, שער הנגב, שדרות וחוף אשקלון.

כאמור, קצת אחרי השעה 17:00 הערב נשמעו התרעות צבע אדום ביישובי המועצות האזוריות שדות נגב, אשכול ושער הנגב. רקטה אחת שוגרה מרצועת עזה ויורטה על ידי לוחמי ''כיפת ברזל''. לא היו נפגעים.

התושבים בעוטף עזה נאלצו להיכנס למרחבים המוגנים כמה שעות אחרי שראש הממשלה נתניהו הכריז ''אנחנו לקראת סיום המבצע''.

נתניהו ביקר בסוללת כיפת ברזל בדרום ואמר "אני רוצה לברך את הלוחמים והלוחמות ואת המפקדים והמפקדות, על ההישג היוצא מן הכלל של מערכת ההגנה שלנו שפעלה היטב, יחד עם האזרחים שנשמעו להוראות פיקוד העורף. הצלחנו למנוע פגיעות כלשהן עד לרגע זה".

"אני יכול קודם כל לשבח את צה"ל ואת השב"כ על הישג אדיר ולהודות לחבריי לקבינט על ההחלטה האחראית והנועזת לעשות את המבצע הזה. מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן. מטרת המבצע הייתה לעשות סיכול ממוקד של מפקד הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. הוא חוסל, ויחד איתו חוסלו עשרות מחבלים וגם עשרות מטרות תשתית חשובות של הג'יהאד האיסלאמי".

"האויבים שלנו קיבלו את המסר - אנחנו יכולים להגיע לכל אחד", הוסיף ראש הממשלה. "אנחנו יכולים להגיע לכל אחד, אפילו במיטתו. אני מקווה שהלקח הזה נלמד. אני סומך על כוחותינו שנמשיך להשתפר ולעשות כל מה שדרוש כדי להבטיח את ביטחון ישראל".