ליברמן עונה לנתניהו: ''ניהלת יחסים קרובים עם אחמד טיבי''

''אדוני ראש הממשלה, תתחייב אתה לעם ישראל שלא תיקח את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית תוך שנה בשום מקרה", אמר יו"ר ישראל ביתנו.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תש"פ

 אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב הערב (חמישי) לסרטון שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובו דרש מליברמן להתחייב שלא לתת יד להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות.

''אדוני ראש הממשלה לפני שאתה דורש ממני התחייבויות, תתחייב אתה לעם ישראל שלא תיקח את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית תוך שנה בשום מקרה", אמר ליברמן.

''חוץ מזה לאורך השנים אתה זה שניהל יחסים קרובים עם אחמד טיבי, כולל הסכם וואי פלנטשיין. אתה זה שלאחר הבחירות באפריל 2019 ניסה להקים ממשלה עם אבי גבאי תוך שת"פ הדוק עם הרשימה המשותפת, והאיש הכי מקורב אליך, נתן אשל, פרסם שני מאמרים בזכות שיתוף הפעולה עם אותם ערבים שבפניהם התנצלת לאחר בחירות 2015", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו.

כאמור, ראש הממשלה נתניהו פרסם סרטון ובו פנייה ישירה לאביגדור ליברמן שעימו ייפגש ביום ראשון הקרוב.

''אני בהחלט מאמין שאין שום סיבה ללכת לבחירות. אפשר להקים ממשלת אחדות לאומית. אבל לפני הפגישה שלי עם אביגדור ליברמן, אני רוצה לשאול אותו פשוטה ולקבל תשובה ברורה.

''איווט, האם אתה וסיעתך תצביעו נגד הקמת ממשלה שנשענת על תמיכתכם או הימנעותם של חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת, שאתה הגדרת אותם כ'גיס חמישי'?", שאל נתניהו.

''אני רוצה לדעת את האמת. אתה באמת מוכן לסכן את ביטחון ישראל ולהקים ממשלה שנשענת על אחמד טיבי ואיימן עודה? מספיק עם המשחקים המסוכנים האלה. תן לי תשובה ברורה - כן, או לא?", הוסיף ראש הממשלה.