מכבי ת"א לא עוצרת - הביסה גם באשדוד

אחרי שהרשימה ביורוליג עם תבוסות, מכבי ת"א חזרה לליגת העל והמשיכה בשלה כשהביסה את מכבי אשדוד בתוצאה 94:57

נרי וייס , י"ח בחשון תש"פ

אייסי הערב. גבוה מעל כולם
אייסי הערב. גבוה מעל כולם
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

לא מובן מאליו. מכבי תל אביב בכדורסל המשיכה הערב (מוצאי שבת) את העונה האדירה שלה כשרשמה ניצחון 12 ברציפות בכל המפעלים ונותרה מושלמת בליגת העל בכדורסל לאחר תבוסה שהנחילה למכבי אשדוד בביתה בתוצאה 94:57.

הניצחון של הצהובים מת"א הערב לא מובן מאליו על אף הכושר המצויין בו היא נמצאת ואולי מלמד יותר מכל על האופי הגדול ועל כך שהחזירה את ההרתעה שאבדה לה בשנים האחרונות. אם בעונות האחרונות משחק מול נמושת הליגה אחרי ניצחון גדול באירופה היה מתכון לאסון ולהפסד, הערב התעללה מכבי ביריבה מעיר הנמל כשעצרה אותה על 57 נקודות בלבד, כל זאת ללא עומרי כספי, וולטרס והאנטר.

אשדוד שהודחה מגביע המדינה בכדורסל בשבוע שעבר לא היוותה יריב למכבים מת"א שכמעט ושיחזרו את ההפרש מכל 3 המשחקים ביניהן בעונה שעברה גם יחד, במשחק אחד הערב.

למעשה, המשחק הערב הסתיים כבר במהלך הרבע הראשון כשהמכבים מת"א פתחו בו פער של 20 נקודות, 48 שעות אחרי ניצחון החוץ הגדול על בסקוניה ביורוליג.

מכבי שומרת על מאזן מושלם בליגה עם 6 ניצחונות רצופים וכעת נמצאת בשתי החזיתות במקום הראשון בטבלה - זו של אירופה וזו של ליגת העל הישראלית. מכבי מחזירה את ההרתעה ואת המושג "מכביזם" ללקסיקון שלה.

קלעו למכבי ת"א: אייסי 22, כהן 14, בראיינט ודורסי 12 כ"א, דיברתולומיאו 11, בלאק 10, אבדיה 6, זוסמן 4, ווילבקין 2, אטיאס 1.

לאשדוד: ג'ונסון 16, הנטון 10, פרואינד 8, דיקרסון 6, דגלאס 5, ברנדוויין 4, עבו ובן משה 3 כ"א, צ'וברביץ' 2.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il