משה צוק תורם חצי מיליון ש"ח להשתלבות נערים ונערות על הספקטרום ביחידה מסווגת בצה"ל

אם תשאלו את משה צוק, היזם ואיש העסקים, יזמות ותרומה לקהילה חייבים לבוא יחד.

תוכן שיווקי , י"ט בחשון תש"פ

משה צוק תורם חצי מיליון ש"ח להשתלבות נערים ונערות על הספקטרום ביחידה מסווגת בצה"ל-ערוץ 7
תרומות
צילום: Pixabay

לטענתו, כל מיזם חדשני, מסעיר ומצליח נולד מתוך חשיבה על הכלל ומתן מענה לצורך או קושי שקיים בקרב קהלים ואוכלוסיות שונות.

זו הסיבה שהוא מחפש בכל עת אחר יזמים צעירים עם רעיונות יצירתיים ופורצי דרך, שזקוקים למימון כדי להוציא לפועל את חזונם. כך לדוגמה, חבר משה צוק לחברת Algo Wix. החברה, שמפתחת משאפים רפואיים, זיהתה בקרב חולים, שצורכים את צמח הקנאביס, את הקושי לצרוך את התרופה בדרך הקונבנציונלית ולשלוט בכמות ובמינון התרופה. משה צוק זיהה את הפוטנציאל שמצוי במוצרים האלו, במיוחד לאור העובדה שזהו שוק מתפתח מאוד ובעל צריכה שהולכת וגדלה בעולם כולו, והחליט להשקיע בחברה זו.

אך לא רק בעולם העסקים הוא מזהה פוטנציאל לא ממומש, וממש לאחרונה בחר לתרום חצי מיליון ש"ח להקמת יחידה מיוחדת בצה"ל, יחידת קלרה, שמגייסת נערים ונערות על הספקטרום האוטיסטי, ומעניקה להם שוויון הזדמנויות ואפשרות להתגייס לשורות צה"ל כחיילים מן המניין.

זה לא מובן מאליו, שהאוכלוסייה האוטיסטית משתלבת במסגרת כל כך נוקשה וקפדנית, אך המתגייסים והמתגייסות, כולם בתפקוד גבוה יחסית, מתאפיינים בכריזמה, כוח רצון ומוטיבציה גבוהים מהרגיל, כשמערכת התמיכה שלהם, המשפחות שלהם, דוחפות אותם קדימה להגשים את עצמם כאנשים בוגרים ועצמאים.

היחידה, שקרויה על שם אמו של משה צוק, קלרה צוקרברג, היא חלק מפרויקט "גדולים במדים", שיזמו לפני כ – 10 שנים אלוף גבי אופיר וסא"ל אריאל אלמוג יחד עם עמותת "יד לילד המיוחד". לאורך כל שנות פעילותו של הפרויקט הצליחו להתגייס לשורות צה"ל כ- 400 חיילים וחיילות בעלי מוגבלויות שונות ל – 30 מבסיסי צה"ל, הפרוסים ברחבי הארץ כולה. מטרת הפרויקט היא להכשיר את המתגייסים להסתגל לחיים עצמאיים ככל שניתן בחיים האזרחיים, ובאופן מפתיע, דווקא המסגרת הצבאית, היא זו שמאפשרת להם לעשות זאת טוב כל כך.

האתגרים לא מרתיעים אותם, וכל הצלחה נקודתית עבורם היא הצלחה גדולה, והודות להצלחת הפרויקט הוא אף זכה בשנת 2017 ל"אות הנשיא למתנדב".

על התורם משה צוק

משה צוק החל דרכו בעולם העסקים במפעל השיש של אביו, שהתמחה בשיווק ובייצור מוצרי שיש למטבחים. לימים הרחיב צוק את פעילות החברה בארץ ובעולם. צוק היא קבוצה, שסניפיה ממוקמים בישראל, באיטליה ובסין, והיא עוסקת ברכש מקומי, ייצור וסחר של אריחי שיש, גרניט, ואבן טבעית ברחבי ישראל, אירופה וארה"ב.

בבעלותו של משה צוק גם פעילות Zuk Finance, שמספקת פתרונות מימון בתחום הרכב והנדל"ן ושירותים פיננסיים נוספים. המותג הגלובלי פועל ברחבי גיאורגיה, רומניה וארה"ב, ופעילותו הולכת וגדלה מידי שנה.

לאחרונה השקיע משה צוק גם בחברת Samsara Luggage, שהחלה להיסחר בבורסה בארה"ב. החברה מייצרת ומשווקת מזוודות חכמות, שמאפשרות לאתר את המזוודות על ידי חיבור לאפליקציה בכל עת ומכל מקום. המזוודות הללו גם מאפשרות הטענת מכשירים ניידים ומספקות תאורת לילה למטיילים במקומות חשוכים.

משה צוק מאמין שהכול אפשרי, שלכל אדם מגיעה הזדמנות להוכיח את עצמו, ושהמתכון להצלחה הוא חריצות, אמביציה ומוצר או רעיון שיש לו ביקוש. הוא בחר לתת את תרומתו דווקא ליחידת קלרה על מנת להגביר את המודעות ולהוכיח יחד עם המשרתים ביחידה שאם באמת רוצים, גם השמיים הם ללא גבולות.