המפגינים שהביאו אריה להפגנה

מפגינים שפחדו מהאלימות המשטרתית כנגדם החליטו לפעול בצורה יצירתית ולהביא אריה שישמור על ביטחונם

מתנאל ראט , י"ט בחשון תש"פ

המאבטח האישי שלכם?
המאבטח האישי שלכם?
צילום: iStock

סרטון שהתפרסם בימים האחרונים ברשתות החברתיות מראה מפגין עיראקי שהחליט להביא לא פחות מאשר אריה להפגנות כנגד השלטון. אמנם לא ברור עדיין באיזו הפגנה בדיוק צולם הסרטון, אבל לפי ההשערות מדובר באחת המחאות האלימות בבגדד.

כבר חודש וחצי שמתרחשות בעיראק הפגנות אלימות במהלכן נהרגו למעלה מ300 מפגינים מכוחות המשטרה. המוחים קוראים להפיל את הממשלה ומפגינים כנגד השחיתות והאבטלה החמורה במדינה ומאשימים את השלטונות במצב הכלכלי החמור.

ראש הממשלה העיראקי עאדל עבד אל-מהדי ניסה לפייס את המפגינים, אך הם קבעו כי לא יפסיקו את ההפגנות עד להתפטרותו. המשטרה מצידה דיכאה את ההפגנות באלימות ולאחרונה התחילה לירות לעבר המפגינים ואף לשלוח כנגדם כלבי תקיפה משטרתיים.

בסרטון שהתפרסם ברשתות החברתיות ניתן לראות אחד מהמפגינים יוצא מרכבו עם אריה עטוף בדגל המדינה, ומבהיל את העוברים ושבים. לטענת המפגינים האריה הובא על מנת לשמור על ביטחונם של המפגינים ולהרתיע את כלבי התקיפה המשולחים כנגדם.

אמנם לא ברור מהסרטון האם מדובר בלביאה או באריה חסר רעמה, אך לא נראה שהדבר הפריע למפגינים עצמם שקבעו שעכשיו הם יכולים להיות בטוחים כנגד הכלבים המשטרתיים. למרות התרגשות סביב החיה, האריה עצמו נראה רגוע למדי והעדיף שלא להצטרף למהומות אלא רק לשכב לצד המפגינים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!