התקווה באבו דאבי באדיבות התאחדות אילת

בימים אלה נערכת אליפות העולם בג'ו ג'יסטו בבירת איחוד האמרויות, אבו דאבי, בה משתתפים גם ספורטאים ישראלים.

לאחר זכייתו של אלון לבייב במדליית זהב ובתואר אלוף העולם בג'יו ג'יטסו, במקצה עד גיל 18, בקטגוריית משקל עד 55 ק"ג, תחת המאמן אלי פופלינגר, נוגן לראשונה המנון התקווה במדינה הערבית.

בנוסף למדליית הזהב של לבייב, זכו שלושה ספורטאים נוספים במדליות ארד - עומרי חביב עד 60 ק״ג, ליים הרשקו עד 73 ק״ג ויונתן מרגלית עד 66 ק״ג.

באליפות העולם באבו דאבי משתתפות כ-60 מדינות והיא התחרות החשובה ביותר של הנבחרת השנה, במהלכה מתקיימות שלוש תחרויות - נוער עד 18, ג׳וניור עד גיל 21 ובוגרים.

נבחרת ישראל כיום היא מהמובילות בעולם ובנבחרת יש ציפיות להישגים נוספים של הספורטאים. בנבחרת מציינים כי היחס שקיבלה המשלחת הישראלית מהמארגנים באבו דאבי עד כה, היה מקצועי ואדיב.

ארז אלרואי, יו"ר איגוד הג'יו ג'יטסו בישראל אמר: "היום הראשון של אליפות העולם לנוער עד גיל 18 התחיל מעולה עם מדלית זהב לאלון לוייב ו3 מדליות ארד לעמרי חביב , ליים הרשקו ויונתן מרגלית. לראשונה הושמע ההמנון באבו דאבי ומחר מקווים להמשיך את המומנטום עם גילאי עד 21".

אריק קפלן, נשיא התאחדות "אילת" ציין "אנחנו גאים מאוד בספורטאים שלנו על ההישגים המעולים באליפות העולם באבו דאבי, כל הספורטאים שלנו מצליחים במגוון רחב של ענפי ספורט ומביאים כבוד רב למדינת ישראל בכל מקום בעולם, ללא יוצא מן הכלל, ושום גורם לא יהווה מכשול בפניהם. סמוכים ובטוחים שימשיכו לעבוד קשה ולהביא גאווה למדינה".

ענף הג'יו ג'יטסו פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים שאינם אולימפיים שמסייעת לספורטאים במלגות, ציוד, מחנות אימון ועוד.