פרשת "המימד החמישי" נבדקת בפרקליטות

בימים האחרונים קיבלה הפרקליטות לבקשתה ממשרד מבקר המדינה חומרים מסוימים מהביקורת שערך הנוגעים לחברה שגנץ היה מבכיריה.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

הפרקליטות החלה בבחינת פרשת "חברת המימד החמישי", כך דווח הבוקר (ראשון) ברשת ב'.

בימים האחרונים קיבלה הפרקליטות לבקשתה ממשרד מבקר המדינה חומרים מסוימים מהביקורת שערך הנוגעים למערך הרכש של המשטרה וחברת המימד החמישי.

בחודש אוגוסט הוגשה עתירה לבג"ץ בבקשה להורות ליועמ"ש ולפרקליט המדינה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לקבלת דבר במרמה נגד בכירי חברת המימד החמישי (שנמצאת כבר בפירוק), ובהם ח"כ בני גנץ ודורון כהן.

הדרישה לפתוח בחקירה עלתה בעקבות דו"ח מבקר המדינה בעניין מערך הרכש במשטרה, שממנו עלה כי חברת המימד החמישי הציגה עובדות לא נכונות למשטרה במסגרת משא ומתן שניהלו והביא את המשטרה לערוך ניסוי לפרוייקט בעלות של 4 מיליון שקל. (יצוין כי בדו"ח עצמו שם החברה לא נזכר).

ממסמך שהוגש לבגץ בתגובה לעתירה נכתב כי על פי חוק מבקר המדינה, דו"ח מבקר לא ישמש ראיה בהליך משפטי או משמעתי ולכן יש לדחות את העתירה. עם זאת, נכתב כי בעקבות פניות שונות ליועץ לפתוח בהליך חקירה בעניין - הועברה בחודש יוני פנייה ליועץ המשפטי במשרד המבקר בקשה לקבלת חומרים מסוימים.

עתה נמסר כי החומרים המבוקשים הועברו ללשכת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים בימים האחרונים (סוף אוקטובר), וכי לאחר שהם יבחנו תתקבל ההחלטה המתאימה.