תושבי השומרון מתגייסים למען חיילי הגזרה

המועצה האזורית שומרון הקימה יחידה מיוחדת במועצה שממונה על רווחת החיילים המשרתים בגזרה שתחת אחריות המועצה.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תש"פ

ראש מועצת שומרון ואזרחים מחלקים פיצה לחיילים בצומת תפוח
ראש מועצת שומרון ואזרחים מחלקים פיצה לחיילים בצומת תפוח
צילום: רועי חדי

המועצה האזורית שומרון החליטה בשנה האחרונה לחזק את מדיניות הקשר עם החיילים ובפעם הראשונה הקימה וועדה מיוחדת ומתוקצבת לקידום רווחת החיילים המשרתים בגזרת המועצה.

התקציב אשר מנוהל על ידי ראש המועצה יוסי דגן, מנהל אגף הביטחון יונתן שמחי וחבר המליאה האחראי על התקציבים למען רווחת החיילים, יניר שדה, עומד על 43 אלף ש"ח אשר מועברים בהתנדבות מוחלטת לקידום יוזמות מיוחדות עבור החיילים.

מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה אשר מעודדת כל יישוב לאמץ את גדוד החיילים שתופס את הקו בגזרתו, ונחלקת לשני תחומי פעילות, הראשון הוא הקמת פינות חמות עבור החיילים אשר ממומנות מכספי הועדה, בעוד שהתושבים עצמם דואגים מכספם לאוכל ושתייה לחיילים אשר מתארחים בעמדות.

תחום הפעילות השני הינו אירועים שוטפים במהלך השנה המשותפים לתושבים ולחיילים.

בין הפעולות שכבר התקיימו השנה, בישוב שבי שומרון חגגו התושבים עם חיילי גולני מסיבת קבלת פנים ומסיבות פרידה בסיום תקופתם בגזרה, בישוב עלי זהב ערכו סיור וארוחה משותפת, בישוב רחלים יצאו לניווט משותף ובשערי תקווה פתחו עבור החיילים את הקאנטרי הפרטי של היישוב.

בשנה האחרונה לבדה הקימה הוועדה 5 פינות חמות בשומרון עבור החיילים, כך שנכון לעכשיו ישנן 15 פינות חמות חמות לחיילים ברחבי ישובי השומרון. כלומר 40% מהישובים מתפעלים פינות חמות לחיילים.

ראש המועצה הסביר את ההחלטה על הקמת המיזם, "אחוז גבוה מתושבי השומרון הם לוחמים וקצינים. צה"ל זה אנחנו ואנחנו זה צה"ל. אנחנו שמחים להיות הרשות הראשונה שמקימה מיזם מסוג זה. זה מיזם שמתאים לתושבי השומרון, אוכלוסייה תורמת שפועלת רבות למען החיילים".