אוהדי פולין אמש
אוהדי פולין אמש צילום: פלאש 90

"המשטרה הרחיקה את הצעיר שפרץ לכר הדשא מכלל המגרשים בארץ", כך הודיעו היום (ראשון) בדוברות משטרת ירושלים.

מדובר באוהד אשר פרץ אמש לכר הדשא באצטדיון טדי שבבירה במהלך משחק הכדורגל בין נבחרות ישראל ופולין, במשחק שהתקיים במסגרת המחזור התשיעי בבית ז' של קמפיין מוקדמות יורו 2020.

הצעיר שפרץ לכר הדשא סיפר כי רצה להצטלם עם כוכב נבחרת פולין, רוברט לבנדובסקי, אשר עד למשחק אמש מול הנבחרת הישראלית כבש שער בכל אחד ממשחקיו העונה, דבר אשר הופך אותו לחלוץ בכושר הטוב בעולם.

על פי דברי המשטרה, זו נערכה אמש באצטדיון טדי וסביבו "באמצעות עשרות שוטרים גלויים וסמויים שהוצבו במוקדים השונים בתוך ומחוץ לאצטדיון, על מנת לוודא קיומו התקין של המשחק ולאפשר הגעתם וכניסתם המהירה של עשרות אלפי האוהדים והצופים".

מלבד העומסים האדירים עליהם דיווחו אוהדים רבים בשל היערכות לא נכונה של המשטרה ותפעול לקוי, גם אבטחת כר הדשא לא עלתה יפה בידה של משטרת ירושלים כשזו לא הצליחה למנוע את כניסתם של שני אוהדים לתוך תחומי הדשא.

פריצתם של האוהדים אמש אל כר הדשא כמעט והביאה לפיצוץ המשחק, דבר אשר היה גורר עונש כבד להתאחדות הכדורגל הישראלית ולנבחרת הבוגרת ורק לאחר התערבות אנשי ההתאחדות ושחקני הנבחרת הישראלית, ניאותו הפולנים לסיים את המשחק במועדו.

כעת מסתבר כי משטרת ירושלים ממשיכה בחלמאות שלה כאשר זו הרחיקה את אחד מהאוהדים שפרץ אמש, קטין בן 15, לשבועיים בלבד - עד לתאריך הראשון בדצמבר.

במשטרת ירושלים התגאו בהרחקה ועצירת האוהד כשאמרו כי זה הורחק מכלל המגרשים בארץ ומשחקי הכדורגל אך מדובר בחלמאות בעיקר בשל העובדה כי הכדורגל הישראלי נמצא בפגרה בשבועיים הקרובים ויחזור בדיוק בתאריך בו הנער יסיים את הרחקתו - הראשון בדצמבר.

אמנם במשטרה אמרו כי במקביל ממשיכה זו בהליך נגד החשוד לשם הרחקתו לתקופה ארוכה, אך נראה כי משטרת ישראל מגלה אוזלת יד כנגד המתפרעים.

בהתאחדות לכדורגל תקפו בחריפות את אוזלת ידה של משטרת ישראל כשמנכ"ל ההתאחדות, רותם קמר כתב לתת ניצב מוריס חן, רח"ט אבטחה במשטרת ישראל כי "אנו דורשים שמשטרת ישראל תנהג ביד קשה נגד אותם פורעי חוק ותמצה עמם את הדין בכל האמצעים שעומדים לרשותה".

עוד נכתב במכתב ההתאחדות למשטרת ישראל כי "אירועים אלה מסבים נזק כלכלי ותדמיתי לכדורגל הישראלי ולמדינת ישראל ועלולים לגרום להטלת סנקציות קשות על ההתאחדות והנבחרת, עד כדי הרחקה או השעיה ממשחקים בינלאומים".

ממשטרת ישראל נמסר כי "משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע"י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו \ קיומו התקין של המשחק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו