נתניהו: "כשהותקפנו בטילים גנץ ניהל מו"מ עם תומכי טרור" דוברות

אלפים מפעילי הליכוד השתתפו הערב (ראשון) ב''כנס חירום'' של המפלגה באקספו תל אביב, במחאה על כוונת ''כחול לבן'' להקים ממשלת מיעוט עם ליברמן בתמיכת הרשימה המשותפת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בנאומו למאמצים להקמת ממשלת אחדות, ותקף בחריפות את מנהיגי ''כחול לבן''.

''אני מודה לכולכם, לכל אחד ואחת מכם. תודה לכם שהגעתם הערב יחד עם הנבחרת הנפלאה שלנו שיושבת כאן על הבמה. אנחנו פה כאיש אחד ומחר ניפגש בכנסת עם כל הסיעות כולן, כי אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיכנס לפעולת חירום מול מצב חירום'', אמר נתניהו.

הוא הדגיש: ''אנחנו נמצאים ברגע גורלי למדינת ישראל. ראשי כחול לבן, בני גנץ, גבי אשכנזי, ובוגי יעלון, החליטו להקים ממשלת מיעוט שתהיה תלויה בחברי הרשימה הערבית המשותפת.

''כשאני אומר ערבית אני לא מדבר על ערבים. ערבים יכולים להיות ציוניים ולתמוך במדינת ישראל, אבל הם לא ציוניים ולא תומכים במדינת ישראל. להיות תלויים בהם בכל עת, ובמיוחד בעת הזאת, זאת סכנה עצומה למדינת ישראל וזאת נקודת שבר בתולדות המדינה שלא הייתה כדוגמתה.

''חברי הכנסת של הרשימה המשותפת תומכים בארגוני הטרור וקוראים לחיילי צה״ל רוצחים. הם רוצים גם עכשיו להעמיד את חיילי צה״ל לדין כפושעי מלחמה. בני גנץ, אני אומר לך - הם רוצים להעמיד אותך לדין כפושע מלחמה. אותו דבר גם לגבי אשכנזי ובוגי יעלון. איתם אתה הולך להקים ממשלה שתהיה תלויה בהם? מה עבר לכם במוח?

''יותר מזה, בני, אתה קיבלת תדרוך ועדכונים שוטפים במהלך השבוע האחרון על המצב הביטחוני והתפתחות המהלכים. ידעת בדיוק מה מוטל על הכף. ובכל זאת בזמן שהיינו במערכה צבאית, כשהותקפנו בטילים, כשאזרחינו ישבו במקלטים, כשהחיילים שלנו סיכנו את חייהם, באותו זמן בדיוק אתם מנהלים משא ומתן עם אותם חברי כנסת שתומכים בארגוני הטרור? זה מעל לפוליטיקה, זה אבסורד, זה בלתי נתפס. זאת סטירת לחי לאזרחי ישראל, לחיילי ישראל, זאת סטירת לחי למי שהצביע לך בני גנץ.

''זו לא רק פגיעה חמורה בביטחון ישראל. זה גם פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית. כי מה אתם הבטחתם? מה הייתה הבטחת הבחירות שלכם? בני, גבי, בוגי ויאיר? אמרתם ״ישראל לפני הכל״ ועכשיו האמת מתגלה. לא ישראל לפני הכל - אלא השלטון לפני הכל''.

''אנחנו הזהרנו במהלך הבחירות ואמרתם שהם יקימו גוש חוסם וממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. הם כל הזמן הכחישו. בני גנץ הכחיש וגם יאיר לפיד. יאיר לפיד אמר ״תמיד מעניין לעקוב איך ביבי ממציא שקר. אז הנה האמת - כחול לבן לא עושה גוש חוסם עם המפלגות הערביות, פשוט לא. בלי אולי ובלי אבל - לא וזהו״. אז אני רוצה לשאול את גנץ ולפיד - מה נשתנה? הרי אתם עושים איתם משא ומתן פוליטי עכשיו. אתם עושים איתם גוש עכשיו. אתם עושים איתם ממשלה עכשיו. הולכתם שולל את המצביעים שלכם, זאת גניבת דעת. ואתם מדברים על דמוקרטיה? על טוהר מידות? זה לא נתפס בביטחון, לא נתפס בדמוקרטיה ובלתי אפשרי''.

''דבר נוסף ידידיי, בחירות זה דבר רע למדינת ישראל. אנחנו לא רוצים בחירות. יש דבר הרבה יותר גרוע וזאת ממשלת מיעוט מסוכנת שנשענת על איימן עודה ואחמד טיבי. ממשלה כזאת היא איום קיומי על מדינת ישראל. אני אתמול עמדתי במשרד שלי ואני אמרתי שיש טלפון אדום ותארו לכם, וזה קורה כמעט כל ערב, שהטלפון מצלצל. תארו לכם מצב שראש הממשלה מקבל טלפון ואומרים לו שצריך לתקוף מיידית שתי מטרות. וראש ממשלה בממשלת מיעוט אומר: רגע, אני צריך לעשות טלפון. מר עודה, שתי מטרות זה בסדר? לא? אחת, בסדר? כלום? אבל אתה מבטיח שאתה לא מפרק את הממשלה? וד״ר טיבי מבטיח?

''אתם צוחקים, זה נשמע כמו פרודיה, אבל אני לא מגזים. משום שאחמד טיבי אמר לפני כמה ימים שאם הייתה קמה ממשלת מיעוט המבצע הזה לא היה יוצא לפועל.

''אבל זה בדיוק מה שהולך להיות כאן וזה יכול לקרות עד יום רביעי, וזה יכול לקרות אחריו. מישהו מעלה על הדעת אפשרות כזאת? זאת הפקרות ממדרגה ראשונה. הם מצדיקים את זה ואומרים שזה בסדר, זה רק ממשלת מעבר, זה רק כדי להוריד את הליכוד. לשלושה חודשים. אני אומר לכם שממשלה כזאת אסור שתקום לא ליום אחד ואפילו לא לרגע אחד.

''למה אסור שתקום ממשלה כזאת? תקשיבו למה שאומר חמינאי שליט איראן. שלשום הוא מסביר שהוא לא רוצה להשמיד את כל היהודים אלא רק את מדינת ישראל. אתמול הוא אומר שחיסול המשטר הציוני משמעותו שהפלסטינים יבחרו את הממשלה שלהם ויסלקו אנשים כמו נתניהו. אני אומר לכם שאם תקום ממשלת מיעוט כזאת יחגגו בטהרן, יחגגו ברמאללה, יחגגו בעזה. כמו שהם חוגגים אחרי כל פיגוע, אבל זה יהיה פיגוע לאומי היסטורי במדינת ישראל - ואסור שזה יהיה.

''לכן אני קורא לראשי כחול לבן - יש אפשרות להקים ממשלה ביחד. יש אפשרות להימנע מבחירות. יש אפשרות לעשות את הדבר האחראי. אבל קודם כל אתם צריכים לעשות את הדבר האחראי ולגלות אחריות לאומית. לכן אני קורא לכם - תתייצבו ברגע זה, הערב, ותאמרו לעם בצורה חדה וברורה שאתם מורידים מעל הפרק את הרעיון ההזוי של ממשלה שנשענת על חברי הרשימה הערבית המשותפת. רבים רבים בעם מבינים את הסכנה. מה שצריך עכשיו זה אחדות - אחדות ולא מיעוט. ואתם יודעים את האמת - שהאמת איתנו, הצדק איתנו והעם איתנו. תורידו את הרעיון ההזוי הזה עכשיו, עוד הערב", אמר נתניהו.

נציין כי בניגוד לאירועים קודמים של הליכוד, השרים והח"כים מהמפלגה ישבו הערב על הבמה מאחורי נתניהו ולא מתחתיה.

דניאלה וייס: בחירות שלישיות - לא אסון גדול

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) שמשתתף באירוע אמר לערוץ 7 "כחול לבן מה שמעניין אותם זה להקים ממשלה בראשותם גם אם זה יוצר בעיות קשות מאוד מבחינה כלכלית וביטחונית".

"כחול לבן לא רוצים ממשלת אחדות, הם רוצים ממשלה בלי נתניהו, ממשלה שלהם, ואחר כך ילכו לבחירות כשהשינוי היחידי יהיה שהם יחזיקו את הממשלה במקום נתניהו. הם יודעים שכל מהלך שיהיה להם בממשלת מיעוט לא יחזיק יותר מחודש".

שרן השכל: ליברמן חובר ל''גיס חמישי'', זה אסון

את הדיווחים לפיהם בכחול לבן מצפים ל'עריקה' של חברי כנסת מהליכוד מכנה ח"כ ביטן 'ספין' ומסביר: "זה לא יקרה. אין דבר כזה וגם הצעת החוק (לאפשר לפחות משליש סיעה לפרוש ולהצטרף לממשלה - י.ק) זה חלק מבניית ספין, אין בזה שום דבר. בליכוד אין דבר כזה. אני מציע דבר אחר, שהם יתפרקו ויתנתקו מלפיד ויצטרפו לממשלה יחד איתנו לממשלת רוטציה".

לדברי ביטן, לפיד הוא שעומד מאחורי סיכול הקמת ממשלת אחדות: "לפיד מטרפד כל סיכוי לממשלת אחדות".

ביטן מוסיף כי אין לו שום ציפיות כי ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן יחברו לגוש הימין, ולדבריו האופציה ההגיונית היא שב-21 הימים שאחרי המנדט של גנץ יגיעו להסכם על ממשלת אחדות רחבה: "הציבור לא רוצה בחירות וכולם יתעשתו. לא יהיה סיכוי לממשלת מיעוט אלא רק לממשלת אחדות".

ח"כ ביטן: "הם רוצים ממשלה בלי נתניהו" יוני קמפינסקי

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: