קורקינטים של ''ליאו''
קורקינטים של ''ליאו''צילום: כפיר בן שושן

חברת הקורקינטים השיתופיים הישראלית הראשונה, בבעלות אייל ברקוביץ והאחים כפיר ודרור בן שושן, חתמה על הסכם עם היזם החיפאי איתן פרדו-רוקואס שיהיה אחראי על הפעלת הפרויקט בעיר.

על פי ההסכם תהיה ''LEO'' הראשונה להציב קורקינט בעיר הצפונית והשלישית בגודלה בישראל, בעשרות נקודות ברחבי העיר על שטחים פרטיים של בעלי עסקים, מוסדות אקדמאים ועוד.

בעלי השטחים הפרטיים יקצו חניות ייעודיות להנחת הקורקינט ובחניות אלו בלבד יהיה אפשרי לעצור את הקורקינט לעצירה סופית ותחנת עגינה. בהסכם ייצגו היזם פרדו-רוקואס - עורכי הדין אדיר צבי ויריב רז.

הנקודות בהן יפוזרו השבוע הקורקינטים הם בניין פורטאון, מכללת תלתן, מכללת אונו, חוף מרידיאן, קניון סיטי סנטר, מתחם העבודה שיתופית שרונה ספייס ועוד. בימים אלה נמצא היזם במו"מ עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ומוסדות אקדמאים נוספים.

הכלים של LEO זמינים לציבור במשך 24 שעות, בשונה מהפסקת השירות כמקובל כיום בענף מ- 22:00 עד לבוקר למחרת. חדשנות נוספת שמציגה ליאו היא בטכנולוגיה העומדת מאחורי האפליקציה המשרתת את המשתמש, המאפשרת לשמור קורקינט עבור רוכב העושה את דרכו אל הכלי בהליכה, או צפוי לסיים בקרבתו מסלול נסיעה בתחבורה ציבורית.

את הקורקינטים ניתן "לשמור" באמצעות האפליקציה לפני ההגעה ליעד. כך הכלים משתלבים כתחבורה משלימה לניוד בעיר עבור המטרים האחרונים לאחר ירידה מרכבת או אוטובוס. עבור שוק העבודה השירות מהווה חלופה לרכב פרטי, ומאפשר הסעה של המוני עובדים במרחב העירוני ובמרכזי התעסוקה. בנוסף האפליקציה מאפשרת להכניס את הקורקינטים למצב המתנה במידה והרוכב מעונין להמשיך את הנסיעה בקרוב ללא חשש שבינתיים הכלי יועבר לרוכב אחר.

כך ניתן להיכנס לבתי קפה, משרדים ועסקים, בתי מגורים ושירותים שהקורקינט ממתין לחזרת הרוכב. אפשרות שתתאים את השימוש בליאו כחלק מאורח החיים האורבני.

עו"ד אדיר צבי ועו"ד יריב רז ממשרד "צבי-רז ושות' עורכי דין" שייצגו בהסכם את היזם החיפאי, איתן פרדו-רוקואס, מסרו: "משרדנו דוגל ביזמות וחדשנות וגאה לעמוד מאחורי יוזמה שמביאה בשורה ענקית לחיפה. אנו מכירים מקרוב את הצדדים להסכם, איתן פרדו-רוקואס הינו אחד היזמים ואנשי העסקים הצעירים והמבטיחים לטעמי אשר זיהה הזדמנות וצורך אמיתי בחיפה והצפון והחליט להרים את הכפפה. החיבור שלו עם הצוות המקצועי והחזק של LEO, אשר בראשם עומדים שחקן הכדור רגל לשעבר אייל ברקוביץ האחים כפיר ודרור בן שושן והמנכ''ל אלדד ברקוביץ יביא בשורה גדולה לחיפה ופיתרון תחבורתי ממשי לתושבי העיר, אשר יקל על ציבור המשתמשים בתחבורה ציבורים והימשוך נוספים לוותר על כלי מזהם ולעבור לתחבורה ציבורית, נוחה וזמינה".