גפני נגד בג"ץ: לא אובייקטיבי

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), תקף הבוקר (שני) את שופטי בית המשפט העליון על החלטתם להוציא צו על תנאי בנוגע לשימוע לפני הדחה לראש עיריית טבריה.

נציין כי השופטים הורו למדינה לנמק מדוע לא תמונה ועדה ממונה במקום חברי המועצה שכהונתם פקעה, ומדוע לא ימונה שר אחר לערוך לקובי את השימוע במקום השר דרעי אשר לטענתו של קובי מצוי בניגוד עניינים.

"אתמול נחשפתי להחלטת בית המשפט בנוגע לראש עיריית טבריה, אני מרגיש עם העניין הזה רע מאוד", תקף גפני.

לדבריו, "המנהלים עזבו שם את העירייה, לא מאשרים תקציב, והעיר בקריסה כלכלית מוחלטת, תופעה בלתי מתקבלת על הדעת. למקרה הזה התכוון המחוקק, שצריך לעשות שימוע, לבדוק את הדבר הזה, ולקבל החלטה".

"בסופו של דבר בית המשפט מעביר את זה כמה הרכבים, העיר בינתיים שוקעת", הוסיף, "ההרגשה שלי, שאם זה היה ראש עיר שהיה עוזר לחרדים, או שר פנים שהיה חילוני, זו לא הייתה החלטה של ביהמ"ש, לא היו סוחבים את זה כ"כ הרבה זמן. זה נותן תחושה שביהמ"ש אינו אובייקטיבי בקביעה שלו".

"אני אומר לנשיאת בית המשפט העליון, שיש ציבור גדול שמאבד את האמון בדברים הפשוטים. תושבי טבריה סובלים עם ראש עיר שאיננו מתפקד, מנהלים שעוזבים, אין לו תקציב, אין לו רוב בעירייה, וביהמ"ש נותן יד לדבר הזה. גם אם זה לא נכון, יש ציבור רחב שמרגיש ככה", ציין גפני.