דני דנון נגד המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס: "אולי לא שמע על מנהרות הטרור''

שגריר ישראל באו''ם תקף את המועמד היהודי הבולט בבחירות לנשיאות שקרא להתנות את הסיוע האמריקני לישראל בשינוי המדיניות בעזה.

ערוץ 7 , כ' בחשון תש"פ

דני דנון נגד המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס: "אולי לא שמע על מנהרות הטרור''-ערוץ 7
ברני סנדרס
צילום: רויטרס

שגריר ישראל באו"ם דני דנון תקף את ברני סנדרס, הסנאטור היהודי שמבקש להיות מועמד הדמוקרטים בבחירות לנשיאות ארה"ב שיתקיימו בשנה הבאה.

סנדרס אמר כי יש להתנות את הסיוע האמריקני לישראל בשינוי המדיניות בעזה. ודנון השיב לו כי הוא "מערער הן את הביטחון של ישראל, והן את ביטחון ארצות הברית".

"אולי סנדרס לא שמע על כך שישראל יצאה מעזה ב-2005", הוסיף השגריר באירוע בניו יורק. "אולי לא יצא לו לבקר במעבר כרם שלום, שם מאות משאיות עוברות מדי יום על מנת לספק סיוע הומניטרי לעזה. אולי הוא לא שמע על טרור המנהרות".

"הוא מציע להקטין את הסיוע הצבאי לבת הברית החשובה ביותר של ארצות הברית במזרח התיכון במטרה לתת אותו לחמאס, ארגון טרור שחגג את הטרגדיה ב-11 בספטמבר. אני מבטיח לכם - לא נאפשר לזה לקרות. נילחם נגד הקולות הקיצוניים האלה".

כאמור, סנדרס אמר בכנס של שדולה השמאל האמריקנית ג'יי סטריט כי "זו לא אמירה אנטישמית לכנות את ממשלת נתניהו גזענית, אלא עובדה". לדבריו "אם ישראל רוצה סיוע צבאי, היא צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה".