גפני דורש תקציב לביה"ס של החגים בחנוכה

דיון סוער נערך בוועדת הכספים לאחר שהתברר כי תקציב בית הספר של החגים בחג החנוכה הקרוב - איננו. גפני: "אנחנו מדינה לא מתוקנת".

ערוץ 7 , כ' בחשון תש"פ

ועדת הכספים של הכנסת קיימה היום (שני) דיון בתקציב בית הספר של החגים, לאחר שהתברר שהתכנית שפעלה בשנים האחרונות לא תוכל לפעול בחג החנוכה הקרוב.

משרדי החינוך והאוצר הצהירו בדיון כי אין פתרון לסוגיה בשנת התקציב הנוכחית, וכי לעניין השנה הבאה הנושא יבחן במסגרת התקציב, ובהתאם לעמדת הממשלה

סמנכ"ל משרד החינוך, משה שגיא, הסביר "חל גידול בהיקף ילדי החינוך המיוחד, סוכם בעבר לממן את החינוך המיוחד על חשבון החופשות".

נציג משרד האוצר בדיון ציין, "בעקבות מענה מיוחד שנדרש לחינוך המיוחד וחוסר תקציב בלתי צפוי, הוחלט להקפיא את התוכנית בחופשת חנוכה. מאחר ששנת 2019 היא שנת תקציב סגורה, אין לנו את היכולת להעמיד תקציב" לעניין תקציב 2020 ציינה נציגת המשרד הנושא יבחן במסגרת דיוני התקציב, ועמדת הממשלה".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, דחה את ההסברים "כך לא פועלת מדינה מתוקנת. אני דורש למצוא ממון לתקציב, לא ייתכן שתביאו לנו תשובות כאלה. המשק יפסיד הרבה אם הפרויקט לא יתממש. אני מבקש שתחזרו למשרדים, תדברו עם הממונה על התקציבים. אני אפגש היום עם רה"מ ואעלה את הנושא. אנחנו רוצים שהפרויקט יתממש".

חה״כ אורלי פרומן (כחול לבן) תקפה, ''שוב אנחנו פוגעים במיליון ילדי ישראל וההורים שלהם. הם לא מעניינים את שר החינוך שלא בא לדיון. גם למכתב ששלחתי לו הוא לא ענה לי. לא ניתן לפגוע באף ילד ובוודאי שלא באוכלוסיית החינוך המיוחד. משרד החינוך לקח מתזרים המוזמנים שלו כדי לפתוח את השנה אך פגע במיזם 'בית הספר של החגים'. אי אפשר להשתמש בנושא הזה כתירוץ כי החינוך המיוחד היה צריך להיות מתוקצב מלכתחילה. אני מאוד מקווה שנס חנוכה יתרחש פה.''

שר החינוך שהיה אמור לקחת חלק בדיון ביטל את השתתפותו זמן קצר לפני פתיחתו.