הרב רפי פרץ:
בני עקיבא - כיפת הברזל החברתית שלנו

סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי קיימה את ישיבת הסיעה בהשתתפות הנהלת בני עקיבא לרגל פתיחת חדש הארגון של תנועת הנוער.

חזקי ברוך , כ' בחשון תש"פ

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי-האיחוד הלאומי, הרב רפי פרץ, התייחס היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה להקפאת תכנית 'בית הספר של החגים' בחנוכה, והבטיח לפנות לראש הממשלה ולשר האוצר בנושא על מנת למצוא מימון לתכנית.

על הפלונטר הפוליטי אמר פרץ: "אנחנו שומעים כל מיני דיבורים על וויתורים ומתווים, הכל צריך לעבור דרכנו. עמדתנו ברורה, כדי שחילונים ודתיים יוכלו לחיות יחד כאן בארץ הנהדרת שלנו יש צורך באיזונים. לאיזון הזה אנחנו קוראים סטטוס קוו. גם מתווה מיקי זוהר חייב לעבור דרכנו".

שר החינוך ברך את הנהלת ''בני עקיבא'' לכבוד פתיחת חודש ארגון בתנועה: "נמצאים פה חברי הנהלת בני עקיבא שנמצאים במהלך חודש ארגון, אני אומר לכם שבני עקיבא היא כיפת הברזל החברתית שלנו. נמצאים בכל מקום, בכל עיר, מתנדבים ועוזרים בכל תחום. מברך אתכם על הפעילות הענפה והעשייה הברוכה שלכם".

יו''ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, ח''כ אופיר סופר, אמר "בחרתי להזמין לישיבה הראשונה שלי כיו''ר הסיעה את הנהלת בני עקיבא כחלק מהצעדים להחזרת החיבור של המפלגה עם השטח. השבוע החל חודש ארגון בסימן 'מצווה ועושה'. אין ראוי מלהתחיל את החזרה למקורות דרך החיבור ולדור העתיד של הציונות הדתית.

''הציונות הדתית נמצאת בכל צומת בחברה הישראלית ואין סיבה שאנחנו כנציגי הציבור של הציונות הדתית לא נבטא את קולה בכנסת ואף נביא לידי ביטוי קולות של זרמים נוספים בתוך הציונות הדתית כולל של ישראלים רבים אשר מאמינים בדרכנו כפי שקרה בעבר".

מזכ''ל תנועת בני עקיבא, יאיר שחל, אמר: "עיצוב הזהות של הדור הבא של הציונות זו משימה שלנו, הוא קורה בגיל הילדות, הוא קורה בגילאי הנוער, והוא קורה בגילאי הבוגרים. זו משימה אחת שהיא דרמטית. כי עיצוב הזהות זו משימה שמייצרת את הדור הבא של האנשים שמוסרים את כל החיים שלהם למען הכלל".